Backlink’in SEO Adına Önemi ve Değeri

0
110

SEO için Backlink’in Önemi

Backlink, bir web sitesi için zorunluluktur. Backlink, bir web sitesinin popülaritesini belirler. Bir sitenin diğer siteler tarafından ne kadar önerildiği bu web sitesinin kalitesi. Backlink tarafından sağlanan bir diğer sistem Google’ın algoritmalarından Trustrank sistemi. Trustrank, Google’ın değerini sitenize gösteriyor. Web sitelerinizin puanları 10 puandır. Bir web sitesinin Web siteleri ne kadar kalitatif olursa, Google tarafından diğer sitelere de o kadar kaliteli olur. Ancak Backlink’leri alırken dikkat etmeniz gereken birkaç şey var;

Google tarafından yasaklanan sitelerden geri dönüşler alırsanız yararlanamazsınız.
Link’e geri döndürülen sitelerden geri bağlantı alırsanız, Google bu Geri Bağlantıları beğenmediğinden sitenize katkıda bulunacak çok şeyiniz olmaz. Örneğin, bir sürü bağ çıkışı olan toplistlerden bir sürü geri bağlantınız varsa, katkıda bulunacak fazla şeyiniz olmayacaktır.
Bazı web siteleri gizli Backlinks verir. Bu tür sitelerden alacaksınız ve Backlinks’e herhangi bir katkınız olmayacak.
Bir gün içinde geri bağlantı kurma. Süreci belirli süreçlerle bölün.

Onlardan kaliteli Backlink almak istiyorsanız;

İçeriğinizle alakalı sitelerden geri bağlantı kurmaya çalışın. Bu işlem biraz zor ancak işinizin bittiğinden emin olun.
Kalite indekslerine kaydolmayı deneyin.
Sosyal sitelerden bağlantılar alın (örneğin Facebook, Twitter)
Kaliteli forumlara veya bloglara makaleler yazarak bu sitelerden geri dönüş yapmaya çalışın. Bu web sitelerinden alacaksınız. Siteniz için geri bağlantıları çok önemlidir.
Bu şeyler üzerinde çok zaman harcarsanız, arama motorlarında olduğunuzdan ve sitenize bol miktarda ziyaretçi geldiğinden emin olun.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here