Gap Kimya Hizmetleri

0
16

Galvano Kimyasalları, Demir ve çelik, bir sorun olmasa da, alüminyum ve pirinç gibi metal temizleme kararmayı önlemelidir. Alkalin yağ giderme genellikle 50°C’lik bir sıcaklık aralığında çalışır. reaksiyon hızı düşük sıcaklıklarda düşüktür. Etkili temizlik gerçekleşmeyebilir. Bu nedenle, işlem çözeltisinin sıcaklığı önemli bir parametredir. Dip yağ giderme banyoları genellikle alkali yağ giderme kimyasallarından oluşur. Yüksek Alkalinite ve sıcaklık ile yağ giderme metalden yapılır. Demir fosfat, çinko fosfat ve manganez fosfat kaplaması banyodan önce kullanıma uygundur.

Galvano Kimyasalları

Yağ Alma Kimyasalı, Asit karakterindeki yağ giderme banyoları pas ve tufal giderme özelliklerine sahiptir. Buna ek olarak, yağ alım banyoları, yağ alım katkı maddeleri için kullanılabilecek vakalarda yeterli değildir. Sprey Yağ yağ alma banyolarında Yağ yağ alma banyolarına kıyasla ekstra bir basınç farkı vardır. Genellikle bar basınç arasındaki basınç bazı durumlarda 0’a kadar arttırılabilir. Bu basınç sayesinde temizleme etkisi üst seviyeye yükselir. Banyo sıcaklığı 50 ° C’dir ve daldırma yağ giderme tesislerinden daha düşüktür. Metal parçalar temizleme süresi daldırma sistemlerinden daha kısadır.

Yağ Alma Kimyasalı

Fosfat Kimyasalları, Metal yaklaşık 3 dakika içinde temizlenecektir. Yağ giderme kimyasalları, metal türüne ve üzerindeki yağ miktarına göre seçilmelidir. Demir çelik bakır çinko çinko alüminyum ve galvanizli parçalar kullanılabilir. Ultrasonik yağ giderme banyoları ses titreşimi kimyasal etki ve sıcaklık yardımı, metal parçalar üzerindeki yağları temizler. Genellikle orta alkali ortamda çalıştığı için nötr yağ giderme kimyasalları ile de çalışabilir. Banyo sıcaklığı yüksek değildir ve zaman metal üzerindeki yağ miktarına göre uzatılabilir.

Fosfat Kimyasalları

Gap Kimya Hizmetleri, İnhibitörlü yağ alıcıları, banyo ömrünü uzatmak ve metali aşırı aşındırmamak açısından tercih edilir. Cleanol r 83 alkali daldırma yağ alma daldırma demir fosfat manganez fosfat ve çinko fosfat kaplama, banyolardan önce güçlü yağların uzaklaştırılması için kullanılan yüksek alkalin yağ giderme yağıdır. Tel ve boru çizimi için kullanılan soğuk çekme sabunu çıkarmak için de kullanılabilir. 70°C’de %4 ila 6 ve 5 ila 8 dakika arasında bir banyo konsantrasyonunda kullanılabilir.

Kaynak: Gap Kimya Hizmetleri

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here