Gündoğdu Asfalt

0
36

Renkli Desenli Asfalt Yapımı, Bisiklet ağı motorlu taşıt sürücülerinin trafik hiyerarşisini dikkate alarak. Yol geçişlerinde diğer araçlar tarafından açıkça görülmesine izin vermek üzere tasarlanmıştır. Bisiklet rotaları bisikletçilerin beklenmedik durumlarla karşılaştıklarında durmaları için gerekli reaksiyon ve fren mesafesi sağlayacak duruşun mesafesine göre tasarlanmıştır. Bisiklet yollarının tasarımı öncelikle trafik akışı tek yön olarak aynıdır; ancak yeterli genişlikte ve sinyalizasyon sistemi sağlandığında çift yönlü şeritler de oluşturulur.

Renkli Desenli Asfalt Yapımı

Dekoratif Asfalt, Eğim maksimum %4 olarak uygulanır böylece bisikleti tehlikeye atmaz ve artan eğimler eğimi ve Ek 2 Tablo 1 de belirtilen maksimum önerilen uzunlukları dikkate alarak tasarlanmıştır. Dik eğimin gerekli olduğu durumlarda bisiklet yolunun genişliği artar ve bisikletçilere ekstra manevralar bırakılır. Bisiklet yolları uzun ömürlü mavi boya ile boyanır. Trafik işaretleri ve işaretleri ve sinyal sistemleri şehir genelinde ulaşım sistemleri ile uyum içinde güvenliğini sağlayacak bisiklet yol ağlarında oluşturulur.

Dekoratif Asfalt

Bisiklet Yol Yapımı, bisiklet kullanıcılarının ihtiyaçlarını karşılamak için yeterli Park istasyonları ve park yerleri vardır. Bisiklet ağı inşaatının bakımı ve onarımı ilgili yönetim tarafından yapılır veya devreye alınır. Üniversite kampüslerinde bisiklet yolları olması durumunda yurt ve eğitim binaları birbirine bağlanacak şekilde. Tasarlanmıştır ve bisiklet park yerleri yurt ve eğitim binalarının ihtiyaçlarını karşılamak için yeterli kapasiteye sahiptir. Yeni yerleşim planlamasında arazinin mülkiyet dokusu ve coğrafi özellikleri göz önüne alındığında kentsel alanlardaki yol genişlikleri. TS 9826 standardında belirtilen minimum bisiklet genişliklerini ekleyerek planlanmaktadır.

Bisiklet Yol Yapımı

Renkli Baskı Asfalt, En az 1/500 ölçekli yol projesi karayolu ve bisiklet yol güzergahı kesişme noktasında yapılır ve il/ilçe trafik Komisyonu kararı Belediye Meclisi kararı uyarınca diğer belediyelerde Büyükşehir belediyelerde ukome Yönetim Kurulu Kararı uygulanır. Buna ek olarak bisiklet rotaları 14/6/2014 tarihli ve 29030 sayılı Resmi Gazetede yayınlanan mekansal planların inşaat düzenlemesine uygun olarak uygulama imar planı ve ulaşım ana planında gösterilmektedir. Her bisiklet yolunun rotasına bir isim veya kod verilir.

Renkli Baskı Asfalt

Genel olarak bisiklet yolları yol platformu ile yolun sağ tarafındaki yaya kaldırımı arasındaki yönde planlanmaktadır. Bisiklet rotaları tek yönlü yollarda ve tek yönlü veya yolun her iki tarafında da aynı yönde motorlu araç trafiğiyle aynı yönde tasarlanmıştır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here