Harpuşta

0
21

Harpuşta, Bu malzeme uygulandığında karga ve martılar malzemeye zarar veremez ve aynı zamanda bu su yalıtım malzemesi sıvı membranı çatı parapetinden çatı Deresine ince ağ ile indirilir ve çatı parapetinde çok kapsamlı bir su yalıtım önlemi alınır. Bahçenin duvarları ve açık havada inşa edilen duvarlar olduğu gibi bırakılırsa yağmur ve kar suları yapı elemanının bozulmasına neden olur. Mukavemet suyun duvara sızmasıyla azaltılır. Çatlaklar Don etkisi ile ortaya çıkar.

Harpuşta

Tüm bu sorunları önlemek için beton mozaik kesim taş tuğla XPS EPS köpük ve duvar boyunca ve 10 ila 15 cm yüksekliğinde ve üst yüzeyi eğimli veya bir tarafta bombalanmış minimum duvar kalınlığı ile yapılan metal malzemeler ile üretilen yapı elemanı savaş denir. Savaşın amacına uygun olarak farklı malzemelerden farklı şekillerde yapılır. Bunlar inşaat yerinde yapılabilir ayrıca hazır ve yerinde monte edilmiş olarak üretilebilir.

Harpuşta Modelleri

Genellikle XPS köpük EPS köpük beton Mermer Mozaik taş metal tuğla gibi malzemelerden yapılmıştır. Arpushtas estetik olarak farklı şekillerde yapılır. Kullanıcının isteğine göre istenilen şekilde farklı desenler hazırlanabilir ve üretilebilir. Bu şekillerin bazıları aşağıda gösterilmiştir. Isı yalıtımının konut binalarında bir gereklilik haline gelmesine ek olarak parapetler de ısı yalıtım malzemeleri elemanları yardımıyla kaplıdır.

Harpuşta Çeşitleri

Yalıtılmış siding ile parapet kombinasyonunun ağzının açılması bu bölgelerdeki kar ve su sızıntısının önlenmesi nedeniyle uygun malzemede bir çarpık ile kapatılmasını gerekli kılar. Mermer Taş alüminyum ve çinko malzemeler savaş inşaat uygulamalarında yaygın olarak kullanılmaktadır ve evlerinize değer katmaktadır. Manto uygulaması parabetlere uygulandığından uygulamayı bir şekilde parabete korumak gerekir. Bu koruma alüminyum kompozit ile kaplanmış veya çözgü uygulanan paslanmaz çinko saç mermer yerleştirerek elde edilir.

Harpuşta Malzemeleri

Warpushta nın mermerden farkı daha estetik bir görünüme sahip olmasıdır. Sadece polistiren üretildiğinden mermer kadar sağlam ve uzun ömürlü olmayabilir. Bu nedenle katı malzeme tercih edilmelidir. Dolu ve yağmur iniş doğrudan maruz kalma nedeniyle doğru seçim yapılmalıdır. Ayrıca su ve kar üzerinde ev olmamalıdır. Kavisli ve açılı modeller kullanılmalıdır. Kesinlikle mancınık sistemine su sızıntısını önlemek için yapılacak estetik çalışmalardan biridir. Isı yalıtımının konut binalarında bir gereklilik haline gelmesine ek olarak parapetler de ısı yalıtım malzemeleri elemanları yardımıyla kaplıdır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here