Hasta Yatağı – Hasta Yatakları – Hasta Yatağı Kiralama – Havalı Yatak – Hastane Yatağı

0
269

Hasta Yatağı Hastanın yazlık konusundaki bir makale paylaşmak istedik. Hastanın karyolası, hastaların evde veya hastanede kullandıkları yatak veya yatak türüdür. Hastanın karyolası, işlevsel olarak diğer karyolalarla aynı değildir. Baş destekleri, düşen bariyer rayları, baş ve ayak parçaları ile hastalar için yapılan bir çeşit yatak, günlük hayatını hastaya daha kolay hale getiriyor. Hasta Kediler; manuel, 2 motorlu, 3 motorlu, asansörlü ve yoğun bakımlı karyolalar. Onları farklı şekillerde gruplayarak; ayrıca kontrollü bir hasta yatağı, bir elektrikli hasta yatağı, bir motorlu yatak ve bir hasta yatağı gibi sınıflara ayrılabilir. 2 hareketli, 3 hareketli ve Trendelenburg hareketli manuel hasta kafesleri elle 3 gruba ayrılabilir.

[b]Hasta Yatağı[/b]

Bu hasta yatağının ayağı ve başı beşikten mekanizmayla manuel olarak hareket ettirilir. Günümüzde, daha ucuz fiyatlara bakıldığında, elektrik motoruyla çalışan kontrollü hasta yatakları daha çok tercih edilmektedir. Motorlu hasta yatak çeşitlerini kontrol yatağı ve elektrikli yatak gibi sıralayabiliriz. Bu hasta kafesleri ayrıca kendi aralarında 2 yataklı, 3 yataklı, motorlu, asansörlü, yataklı, ahşap hasta karyolalarına ayrılmıştır. Hasta Yatağı nedir? Aslında bunun çoğunluk tarafından görülen bir hata yatağı olduğunu söylüyoruz. Neredeyse herkes, Hasta Bakımını kolaylaştırmak ve hasta konforunu artırmak için Hastane Odaları, Servis Odaları, Yoğun Bakım veya Acil Oda’da Hasta Yatakları olarak adlandırılır.

[b]Hasta Yatakları[/b]

[b][url=https://www.sifahastayataklari.com/]Hasta Yatakları[/url][/b], hasta bakımı ve hasta konforu için çok önemlidir. Hasta Yatağına ilk cevabı verenlerin aşağıda görülen gibi bir yatağın zihnine geldiğini biliyorum. Hasta Yatakları’nın zihninde kalan bu görüntü şimdi çok gelişti ve Hastaların Rahatlayabilmesi değil ve Hasta Yatağa göre hareket etmiyor. Yatakların hastaya göre şekil aldığı bir dönemdeyiz. Hasta yatağına baktığımızda akla ilk gelen resim şu şekildedir: Hasta Yatağı, normal yataklara kıyasla hastanın düşmesine engel olan yan çitlerle donatılmıştır. Bu aynı zamanda hastaların rahat yatarken hastanın pozisyonunu değiştirmesini kolaylaştırır. Hastanın konumu yatağın altındaki motorlar tarafından gerçekleştirilir. Hasta Yatakları sadece hastanelerde değil, evlerde de kullanılabilir.

[b]Hasta Yatağı Kiralama[/b]

[b][url=https://www.sifahastayataklari.com/]Hasta Yatağı Kiralama[/url][/b] Hastanelerde genellikle 3 veya 4 motorlu hasta yatağı bulunur. Evlerde genellikle daha uygun olan çift motorlu veya iki motorlu hasta yatakları tercih edilir. Manuel olarak çalıştırılan hasta yatakları da vardır. Bunlar motorlu modellerden daha ucuz. Uzun yıllardır bu sektörde yer alan Şifalı Yataklarımız ve Hasta Yatakları hakkında sormak istediğiniz herhangi bir konuda bizimle iletişime geçebilirsiniz; işimiz sadece hasta yatağının kalitesinden ödün vermekle kalmamaktadır. Hasta yatağı, hasta kişinin oturduğu yüksekliği ayarlanabilir yatağıdır. Elektrik motoruyla çalışan birçok hasta yatağı türü vardır. Hasta yatakları çok uzun zaman önce hatırlanmaya başlandı. Başka bir deyişle, hastane yatakları ilk kurulan hastanelerle birlikte ortaya çıktı.

[b]Havalı Yatak[/b]

[b][url=https://www.sifahastayataklari.com/]Havalı Yatak[/url][/b] “Hasta yatağı nedir, hasta yataklarında hangi özelliklerin bulunması gerektiği ve neden kullanılmaları gerektiği” gibi soruların yanıtlarını verelim. Adından da anlaşılacağı üzere hasta yatakları, yataklı hastalar için özel olarak üretilen yataklardır. Hasta yatağının fonksiyonu, hastayı rahat hissetmek, tedavi sürecine yardımcı olmak ve hastanın iyi hissettirmektir. Yatağa uzun süre bağlı kalmanın bir sonucu olarak, bazı bozukluklar ortaya çıkabilir. Temel olarak, hastane yataklarının bu hastalıkları önleme işlevini tanımlayabiliriz. Hastaya yatağın ne olduğu sorulduğunda, fiziksel özelliklerden bahsetmek gerekir.

[b]Hastane Yatağı[/b]

[b][url=https://www.sifahastayataklari.com/]Hastane Yatağı[/url][/b] Beklenebileceği gibi, hasta yatakları günlük hayatta kullanılanlardan oldukça farklıdır. Hasta yatakları, hastayı günlük kullanım sırasında rahat ettirecek şekilde özel olarak tasarlanmıştır. Örneğin; hastaların düşmesini önleyen korkuluklar, hastanın istenen pozisyonda kalmasına yardımcı olmak için ayarlanabilir parçalar ve istenilen yerde kullanılacak tekerlekler. Hasta yatağı sadece sağlık kurumlarında bulunan bir yatak türü değildir. Evlerde de kullanılabilir. Hasta bir meseleniz varsa ve zamanınızın büyük bir kısmını yatakta geçiriyorsanız, hasta yatakları kullanılmalıdır.

Kaynak: https://www.sifahastayataklari.com/

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here