İngiltere Konsolosluğu Tier-1 İngiltere Girişimci Vizesi Nasıl Alınır? – CSS Legal

0
38

Tier-1 İngiltere girişimci vizesi, İngiltere’de kendi işini kurmak, bir işe ortak olmak ya da bir işi devralmak isteyen kişilerin İngiltere Konsolosluğu nezdinde başvuru yapabileceği İngiltere vizesi türlerinden biridir. CSS Legal uzmanlarıyla yürütülecek vize başvuru işlemleri ile İngiltere vize reddi alma ihtimali de oldukça düşürülecektir.

Girişimciler için İngiltere vizesi kapsamında İngiltere’ye giderek iş kurmak, bir işi devralmak ya da ortaklık kurmak amaçları ile başvuru yapılması mümkündür. Girişimciler için İngiltere vizesi başvurusunda bulunacak kişiler, İngiltere’de sadece kendilerine ait işlerde ve işyerlerinde çalışabilirler ve bunun dışında herhangi bir işte, bir işverene bağlı olarak çalışamazlar. Başka bir işte çalışmak üzere İngiltere’ye gitmek isteyen kişiler ise Tier-2 ve Tier-5 İngiltere çalışma vizesi başvurusu yapabilirler. Bu vizeler hakkında detaylı bilgi almak ve gidiş amacına göre en uygun vize türünü belirlemek isteyen başvuru sahipleri CSS Legal Danışmanlık uzmanları ile iletişime geçebilirler. 

CSS Legal şikayet edilen İngiltere vize başvuruları ve şartlarının karmaşıklığı ile ilgili başvuru yapacak kişilere doğru yol göstererek vizenin olumlu sonuçlanma ihtimalini de arttırmaktadır. 

Tier-1 İngiltere Girişimci Vizesi ile İngiltere’ye gitmek isteyen kişiler aşağıdaki amaçlardan birine yönelik başvuru yapıyor olmalıdır;

  • Serbest meslek sahibi olarak kendi işini İngiltere’ye taşımak
  • İngiltere’de kayıtlı yeni bir şirket açmak veya var olan bir şirketi devralmak
  • Adi ortaklık yapmak üzere İngiltere’de çalışmak
  • İngiltere’de var olan bir şirkete ortak olarak girmek

CSS Legal yorum ve analiz gerektiren başvuru amaçlarından hangisine yönelik başvuru yapılabileceği ile ilgili danışanlarını doğru yönlendiren profesyonel bir firmadır.

Girişimciler için İngiltere vizesi başvurusunda yapmayı düşünen başvuru sahibi puan bazlı sistemden toplamda 75 puanı alabilmelidir.

Tier-1 İngiltere girişimci vizesi başvurusunda bulunmak suretiyle İngiltere’ye gitmek isteyenler 75 puanı aşağıdaki durumlarda elde etmiş olurlar:

  • İngiltere vizesi başvuru sahibi £200.000 ve üzerinde sermayeye sahip ise: 25 Puan
  • Bu para bir veya birden fazla finansal kuruluş (bankalar vb.) bünyesinde tutulmakta ise: 25 puan
  • Bu para İngiltere’de kullanılabilecek durumda ise: 25 puan

Yukarıdaki belirtilen £200.000 sermaye şartı minimum sermaye miktarıdır ve sermaye nakit olmalıdır. Ek olarak bu paranın İngiltere’de kullanılabilecek olması ve hâlihazırda bir İngiliz finansal kuruluş hesabında bulunuyor olması gerekmektedir. Eğer ki bu para İngiltere dışında bir ülkedeki bir finansal kuruluş hesabında bulunuyorsa da hiçbir kayıt ve şart olmadan her an İngiltere’ye transfer edilebilecek durumda olmalıdır.

Tier-1 İngiltere girişimci vizesi başvurusunda dikkat edilecek diğer bir nokta da gösterilen sermayenin İngiltere’de kurulacak veya devralınacak bir işe yatırılacak olmasıdır. Bunun ne tür bir iş veya işletme olabileceği ile ilgili herhangi bir sınırlama yoktur. Sadece bu paranın mülkiyete yani taşınmaz mallara yatırım yapılarak kullanılması mümkün değildir. Yani ev veya arsa vs. alarak bu sermaye değerlendirilemez. CSS Legal Danışmanlık zor ve karmaşık prosedürleri olan bu vize başvurusuyla ilgili tüm işlemleri gerçekleştirmektedir.

Bu vize türünde 75 puan sağlama şartına ek olarak başvuru sahibi İngilizce dil şartı ve maddi yeterlilik şartını sağlamalıdır. Başvuru sahibi İngiltere’de dil eğitimi ya da sertifika programları gibi eğitimlere de katılabilecektir. İngiltere’de eğitim ile ilgili tüm konularda ise Student Portal International uzmanlarından yardım alınabilir. 

Girişimciler için İngiltere vizesi alarak İngiltere’ye giden kişiler bu ülkede sürekli oturum alana dek hiçbir şekilde devlet sosyal yardımlarından yararlanamayacaklardır. Bu nedenle de bu yardımlara başvurmadan ya da yasadışı olarak İngiltere’de çalışmadan geçinebileceklerini vize memuruna ispatlamalıdırlar.

Tier-1 İngiltere girişimci vizesi başvurusu olumlu sonuçlanan kişilere ilk olarak 3 yıl süreli vize verilmektedir. Bu 3 yıllık süre bitmeden uzatma başvurusu yapılmalıdır. Uzatma başvurusu olumlu sonuçlanan kişilere ise 2 yıllık daha vize verilmektedir. Uzatılmış olan bu İngiltere vizesi ile toplamda 5 yıl İngiltere’de ikamet etmiş olan kişi İngiltere’de sürekli oturum iznine başvuru yapabilir. Eğer bu başvuru olumlu sonuçlanırsa sürekli oturum izninin alınmasından 1 yıl sonra İngiltere vatandaşlığı için başvuru yapılması mümkün olacaktır.

Girişimciler için İngiltere Vizesi başvurusu oldukça zor ve karmaşıktır. Bunun sebebi bu başvurularda oldukça fazla sayıda ispatlanması gereken husus bulunmasıdır. İspat edilecek durumların fazla olmasından dolayı başvuru sahiplerinin bir yerden sonra kafası karışabilmekte ve eksik-hatalı belge sebebi ile vize reddi alınabilmektedir. CSS Müşavirlik ile iş birliği yapılması durumunda ise bu karmaşıklık ortadan kalkacak, başvuru dosyası eksiksiz ve hatasız bir şekilde gerçekleştirilecektir. 

CSS & Co Legal Services, İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Reddine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış kadrosuyla 2006 yılından bu yana hizmet veren Londra merkezli bir danışmanlık firmasıdır. 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here