Kuluçkacılık

0
22

[b][url=https://www.icivciv.com.tr/]Kuluçkacılık[/url][/b] Kuluçka makinemize yumurta koyacağız, yumurtaların döllenmiş yumurtaları olması gerekiyor. Markette satılan yumurtalar kesinlikle civciv yerine kuluçka makinesine konmaz. Eğer kendi tavuklarınız varsa ve omurganlarınız kümeslerinizde yoksa, verimli yumurtalarınız olmayacaktır. 12 gün önce beri horozla çiftleştirilen tavuk yumurtaları ucuz kuluçka makinası beren kuluçka fiyatları döllenmiş yumurta. Kaliteli bir yumurta elde etmek için, sağlıklı yavru horozdan 5 tavuk ayrılmalıdır. Seçilen horoz tavuklardan daha genç olmalı. Seçilecek tavukların 1 ila 1.5 yaşından büyük olmadığına dikkat etmek önemlidir. Doğal ortamda yetiştirilen hayvanların doğasına aykırı beslenmeyen bu hayvanların en yüksek üretkenlik kalitesi vardır.

Çok sayıda küçük rehberli yumurta veya çok keskin yumurta inkübasyona konmamalıdır. Sağlıklı yumurta, zengin vitaminleri doğadan alıp beslemek için seçilmelidir. Soyunu kontrol ettiğimizde, bazı 100 lük kuluçka makinası fiyatları yumurtaların damarlarının bazıları kalın ve ince, diğerleri ince ve ince görünür. Bunun nedeni, diğer tavuk hobi kuluçka makinası fiyatları yumurtalarının besin eksikliği ve vitamin eksikliğinden kaynaklanmaktadır. Yumurtanın büyüklüğü, türlere uymaması halinde çok büyük veya çok küçük olmalıdır. Bildiğiniz gibi bakterilerin yeniden işlenmesi için en uygun şartlar sağlanmış ve bu amaçla kullanılacak yumurtalar makinede temiz olmalıdır. kuluçka makinası malzemeleri Yumurta kabuğu derin bir nefes alıyor gibi nefes alır, ancak koruyucu bir tabaka ile kaplıdır. Yıkama işleminin silinmesi bu yumurtaya zarar verecektir. Bu nedenle, follock’ların temiz tutulması gerekir.

Unutmayın ki çok hedef kuluçka sıcak (25 derece) hava koşullarında tavuk döşeme ile yumurta gelişimi çok hızlı bir şekilde başlar. Yumurtaları tutmamız gerekiyorsa, sivri uçların 15-24 derece arasında nemli bir yere çimuka kuluçka makinası fiyatları düşmesine izin vermeyelim. 15 dereceden daha düşük koşullar altında, cenin oluşmadan önce ölür veya 25 derece üzerindeki yerlerde erken salgınlara neden olur. Kuluçka makinesi iyi çalışıyorsa ve bu koşullar karşılanırsa, 20. günde birinci derbey gagası vurulur ve tüm yumurtalar 21. günde açılacaktır. Erken veya geç salgınların nedenlerini öğrenin ve bozulmayı ortadan kaldırın. Uygun koşullar sağlanırsa yumurta 15 güne kadar muhafaza edilebilir ve herhangi bir sıkıntıya neden olmaz. Yumurtayı dikkatli bir şekilde günde bir kez çevirmek yeterli olacaktır.

15 günden fazla süren yumurtalar kesinlikle çıkmaz. Burada yumurta kuluçka makinesinin ısı nemi ve dönüş süresinden farklı olduğuna dikkat etmek önemlidir. 15 gün inkübasyona 50 yumurtalik tam otomatik kulucka makinasi tabi tutulan yumurtalar ilk günde 38 derece nemi ile% 45 oranında başlatılır. Kademeli olarak yükseltilir ve nem 50-55 maksimum olur. ve ısıtma ve nemi 10 puan artırarak çıkış saatini düşürür. ilk gün toplanan yumurtalar% 37.5 – 37.7 ısı ve% 45-50 nem ile başlatılır.

Kaynak: [b]iCivCiv[/b]

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here