Medikal Plastik Enjeksiyon ve Kalıp Üreticileri

0
102

Medikal Plastik Üreticileri, Yüksek teknoloji markalarının enjeksiyon makineleri, en yeni ekipmana sahip firmamızda kullanılmaktadır. Özel makine operatörlerimiz kalıp tasarım sürecine dahil olup, son üretim hattına gelen süreçte en önemli üretim aşamasını gerçekleştirmektedir. Plastik enjeksiyon kalıplama, eritilmiş plastik hammaddenin bir kalıba enjekte edilmesini ve soğutulmasını ve kalıptan çıkarılmasını içeren bir üretim yöntemidir. Bu yöntemle, plastik parçalar en küçük bileşenlerden bahçe mobilyalarına kadar çeşitli ebat ve kategorilerde üretilebilir. En yaygın üretim yöntemlerinden biridir. İşlem makinede gerçekleştirildi, plastik enjeksiyon makinesi çağrıldı.

Medikal Plastik Üreticileri

Medikal Plastik Enjeksiyon, İlk plastik enjeksiyon makinesi 1930 Lu da yapıldı. Bir enjeksiyon kalıplama makinesi üç ana parçadan oluşur sıkıştırma ünitesi, sıkıştırma ünitesi ve kalıp. Kapama ünitesi, enjeksiyon ve soğutma sırasında kalıbı basınç altında tutan ünitedir. Daha yaygın olarak, enjeksiyon kalıbının her iki tarafını dişi ve erkekle birleştiren birimdir. Enjeksiyon ünitesindeki granüler plastik malzeme sırasında enjeksiyon kalıplama işlemi hazneye dökülür. Buradan, dirençle ısıtıcılar tarafından ısıtılan silindire bir elektrik motoru tarafından kontrol edilen bir vida vasıtasıyla alınır. Vida, ısı ve basınç altında eritilen plastik malzemeyi silindirin sonuna kadar sıkıştırır. Enjeksiyon işlemi, vidanın önündeki kalıbı doldurmak için yeterli malzeme alındığında adım atar.

Medikal Plastik Enjeksiyon

Medikal Plastik Kalıp, Erimiş plastik, makinenin sonunda bir meme vasıtasıyla kalıba gönderilir. Bu işlemin basıncı ve hızı hidrolik motor tarafından kontrol edilir. Parçanın istenen boyuta ve çeşitli hataların ortaya çıkmasına, bükülmesine vb. basılması. Bu işlem gerçekleşmeyecek şekilde uygulanır. Bu aşamada, kalıba enjekte edilen plastik çözelti, basınç uygulayarak kalıp boşluğunu iyice doldurmak için sağlanır. Plastik kalıp katı hale gelene kadar işlem devam eder. Kullanılan hammaddenin özelliklerine bağlı olarak, işlemin süresi parça boyutuna ve ağırlığına bağlı olarak değişir.

Medikal Plastik Kalıp

Geçmişten günümüze plastik enjeksiyon basıncı oldukça yaygın bir yöntemdir. Bu yöntem, plastik hammaddenin yüksek sıcaklıkta eritileceği ve istenen şekle dönüştürüleceği bir kalıba enjekte edilmesiyle başlar. Kalıp içine enjekte edilen plastik daha sonra soğutulur ve kalıptan çıkarılır. Bu üretim yöntemi çok çeşitli plastik parçalar üretir. Bu operasyonların ilki 1930 larda plastik enjeksiyon kalıplama makinesi ile yapıldı. Çevremizde her gün binlerce plastik parça gördüğümüz gerçeği, bu üretim yönteminin ne kadar önemli ve ne kadar büyük olduğunun en büyük kanıtıdır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here