Mobil Uyumlu Web Sitesi

0
41

SEO Bugün, akıllı telefonların yaygın kullanımı ile internet kullanıcılarının büyük çoğunluğu kendi web sitelerini mobil platformlarda ziyaret ediyor. Google’ın yeni geliştirdiği algoritmalarla, kullanıcı deneyimini en üst seviyede tutmak ve kullanıcılarına doğru bilgi sağlamak amacıyla arama sonuçlarında mobil cihazlara uygun web sitelerini daha yüksek göstermeye başladı. Tabii ki, bu konuda mobil uyumlu olmayan web siteleri, sırayla geride kalmaya ve gelecekte bile yer almayacaktır.

Türkiye’de Mobil İnternet Kullanım Oranları

Türkiye’de 3G kullanım oranı, yani internete mobil ortamda giren kişi sayısı yaklaşık% 51’dir. Mobilin e-ticaret üzerindeki baskınlığa bakacak olursa, kullanıcıların% 92’si alışveriş yapmadan önce cep telefonları ve tabletlerle ürün araştırması yapıyor. Bu rakamlar, Türkiye’de mobil internet kullanımının yaygınlığı ve mobil uyumlu bir web sitesinin kullanılması gereğini bize göstermektedir.

Özellikle kadınların internette daha fazla mobil kullandıklarını biliyor muydunuz? E-ticaret sitelerinde daha fazla kadın tüketiciye hitap edenler, kadınların kolayca kullanabileceği bir mobil site tasarlamalıdır. Alışkanlıklar, renk tercihleri ​​ve e-ticaret sitelerinin beklentileri sayesinde ziyaret ve satış rakamlarında önemli artışlar yaşayabilirsiniz.

Sitemin Google Arama sonuçlarında mobil cihazlara uygun olup olmadığını nasıl öğrenebilirim?

Web sitenizin Google mobil platformunda arama sonuçlarında diğer sitelerden daha yüksek olmasını istiyorsanız, öncelikle mobil uyumlu bir siteye sahip olmanız gerekir. Google Hız Testi aracını kullanarak web sitenizin Google’ın gözünde ne kadar kullanıcı dostu olduğunu öğrenebilirsiniz.

Mobil cihazlarda arama yaptığınızda Google, mobil cihazlara uygun web sitelerinizi filtreleyerek size şu şekilde bir sıralama verir:

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here