Odyometri Kabini ve Sft Cihazı

0
22

Odyometri Kabini, Tarafından üretilenleri ifade eder. Sensorinöral işitme kaybının hem kazanılmış hem de konjenital nedenleri vardır. Sadece sensörinöral işitmeyi test etmek için bir kemik iletimli odyogram gerçekleştirilir. Bu yöntemle fiziksel inceleme yaparken bir ayar çatalı kullanmaya benzer şekilde mastoid işlemine veya alına karşı bir kemik iletimli osilatör veya vibratör tutulur. Genellikle bir kafa bandı ile sabitlenmiş olan vibratör kafatasını salınım haline getirerek kokleadaki sıvının bozulmasına neden olur. Bu rahatsızlık koklea tarafından algılanır ve hepsi işitsel sinirden orta kulak sistemi kullanılmadan koklear çekirdeklere aktarılır. Sonuçlar kemik iletimli odyogram olarak derecelendirilir. Saf sensörinöral işitme kaybı ile hem hava hem de kemik iletimi bozulmuştur ve bozukluklar yaklaşık olarak aynıdır. Test 5 10 dakika sürmektedir.

Odyometre Cihazı, Odyometri Taraması Nerelerde Kullanılır. Mümkün olan en erken yaştaki çocuklarda genel taramasında Sensörinöral işitme kaybı nedenlerinden bir tanesine veya daha fazlasına maruz kalma durumunda Firmaları bölgeleri gezerek sağlık taraması yapmayı üstlenen mobil sağlık tarama aracı insanların yaşam standartlarını yükeltme görevini üstlenmektedir. Mobil sağlık tarama aracı osgb firmalarında sağlık tarama merkezlerinde kullanılan ürünlerden birsidir. Mobil sağlık aracı en son teknoloji cihazlar ile donatılmış olup profesyonel pratik estetik net çözümler/ sonuçlar elde etmenize olanak sağlamaktadır. ​ Mobil röntgen cihazları x ray cihazları odyometreler / odyometre cihazları solunum fonksiyon cihazı sft cihazları kan alma koltukları hastalıkların erken teşhis edilmesinde büyük rol üstlenmiştir.

Sft Cihazı, Aynı zamanda klinik işlemleri ‘ de yerine getiren mobil sağlık tarama aracı sağlık hizmetinin ulaşmadığı her yere bu tür araçlarla ulaşmak mümkündür. ​ Özel olarak tasarlanan mobil sağlık araçları Röntgen araçları / odyometri araçları hastaların ihtiyaç duyacağı ve talep ettikleri her türlü sağlık tarama testlerinin yapılmasını sağlamaktadadır. Özellikle sağlık konusundaki sorunlara çözüm üreten mobil sağlık araçları insanların bilinçlenmesine de yardımcı olmaktadır. ​ Mobil sağlık taramalarında Sağlık Bakanlığı ruhsat zorunluluğu Sağlık Bakanlığının 54567092 sayılı 29.04.2016 tarihli “Gezici İSG Hizmetleri” konunundaki genelgesiyle Mobil Sağlık Taramaları yasal zemine oturtulmuştur. Bu genelgeye göre 2 adet gezici İSG aracı hazırlanarak ruhsatlandırılması gerekmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here