Poliüretan Sistemler

0
57

[b][url=https://www.cleverpolymers.com/]Poliüretan Sistemler[/url][/b] her alanında faaliyet gösteren firmamız bugüne kadar siz değerli müşterilerimizin ihtiyaçlarını karşılamak için ürün çeşidini muhafaza etmektedir. 2013 yılına kadar, yeni sistem ev termoplastik ve termoset poliüretan ailelerinden 300’ün üzerinde poliüretan sistemi üretmektedir. (CP) poliüretan sistemleri, sprey poliüretan sistemleri, esnek poliüretan sistemleri, kalıplı esnek poliüretan sistemleri, kalıplı köpük sistemleri, entegre deri sistemleri, viskoelastik sistemler, poliüretan sistemleri, katı poliüretan sistemleri, kesikli panel (DCP), yarı katı ürünler RIM, Filtre Sistemler, Ayakkabı ve Taban Sistemleri, CASE (Kaplamalar – Katkı Maddeleri – Sızdırmazlık Malzemeleri – Elastomerler) Poliüretan Sistemleri ve Poliure Sistemler. Poliüretan sistemleri, inşaat, otomotiv, poliüretan, beyaz eşya, mobilya dekorasyonu, ayakkabı, nakliye, elektrik elektroniği gibi çok çeşitli endüstrilerde kullanılmaktadır.

Poliüretanlar modern yaşamın neredeyse her yerinde bulunur. Sandalyeler, yattığımız yataklar, yaşadığımız evler, kullandığımız weber kuru pur mühür bedeli ve kullandığımız poliüretan kumaştan çok sayıda ürün poliüretan. Poliüretanlar diizosiyanatların diğer plastikler gibi poliollerin reaksiyonu ile üretilen polimerlerdir. Arzulanan nihai ürünün bağımsız olarak, kimyasal formülasyonlar farklı tipte katalizörler, üfleme ajanları veya olası yangın söndürücüler içerebilir. Poliüretanlar, kullanılacak bölgeye göre özel formüller geliştirilerek üretilmektedir. Arzulanan ürünün özelliklerine bağlı olarak, poliüretan izolasyonu, poliüretan bandın farklı bileşenlerine dahil edilir. Kullanım alanları; Binalar şu anda kullandıkları enerjinin poliüretan özelliklerinin çoğunu harcıyor. Poliüretan kumaş Bu enerjiyle evlerimiz yerine dünyayı ısıtmaya çalışıyoruz. Bu, enerji kaybına ve yabancı poliüretan poliüretan ısı yalıtım malzemesinin özelliklerine bağımlılığımızdaki bir artıştır. Örneğin, poliüretan üretimi, Avrupa’da yaklaşık 160 milyon yapı ısı yalıtımı, enerji tüketimini% 40 ve CO2 emisyonlarını% 36 oranında azalttı. Binalardaki karbon emisyonlarının azaltılması Poliüretan boya yalıtımı, weber su yalıtım malzemeleri fiyatları için çok önemlidir. Binalarda poliüretanın en önemli uygulaması yalıtım sistemidir.

[b]Poliüretan Sistemler[/b]

Küresel ısınmaya yol açan poliüretanın karbon emisyonlarının azaltılması; kolay uygulanır, uzun ömürlü ve güvenli bir yol. Poliüretan, soğuk havalarda evlerdeki ve ofislerdeki ısı kaybını önemli ölçüde azaltır. Yaz aylarında, binalar serin tutmada önemli bir rol oynar, bu nedenle iklim için daha az ihtiyaç vardır. Avrupa’daki fosil enerjisi, poliüretan ayakkabı besleme kaynaklarından gelen CO2 emisyonlarının% 40’ından fazlasının ısıtılması ve soğutulmasından kaynaklanmaktadır. Yalıtım için katı köpük tabanlı poliüretan teknolojisini uygulayarak, ortalama Avrupa CO2 emisyonlarını% 10 azalttı ve Kyoto sözleşmelerinin ikisini karşıladı. Poliüretanın yüksek dayanımından ötürü binaların aşınma direnci ve poliüretan kaplamanın bakımı artar. Poliüretandan yapılmış katı yalıtım paneli ile hafiftir, ancak güçlü, neme dayanıklı ve uygulanması kolaydır. İzolasyon panelleri ve diğer köpük esaslı yalıtım ürünleri, uzun vadeli özelliklerini koruduğu için yüksek enerji tasarrufu sağlar. Poliüretan köpükler, diğer yalıtım ürünlerinden daha az yer kaplayan ve uygulanması daha kolay olan poliüretan kumaş zararlı nedeniyle mimarlar ve tasarımcılar için daha kolaydır. Sert poliüretan poliüretan hasarları püskürtme köpüğü eski binalarda çatlaklara çok hızlı bir şekilde ve poliüretan hammaddelerinin erozyona karşı uygulanabilir. Poliüretanların özellikleri sayesinde yüksek enerji tasarrufu sağlarlar. Çok düşük miktarda karbon taşıdığı için diğer yalıtım kaynaklarına kıyasla çok iyidir. Karbon emisyonlarını azaltmak. Sert poliüretan yalıtım köpükleri, buzdolabını ve derin dondurucuları sürekli olarak soğutmak ve eko-tasarıma katkıda bulunmak için gereken enerjiyi azaltır. Sert poliüretan köpüğü, buzdolapları ve derin dondurucular için dünyanın en yaygın yalıtım malzemesidir. Poliüretanların izolasyon verimliliği çok yüksektir. Bu işlem sırasında yiyeceklerin düşük sıcaklıklarda işlenmesi, depolanması ve dağıtılması önemlidir. Poliüretan izolasyonlu soğutma olmadan, dünyadaki insan hayatını etkileyen gıda ürünlerinin yaklaşık% 50’si çürüme sonucu kaybolur. Bu avantajlar, daha az enerji tüketilmesi anlamına gelir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here