SEO Danışmanı Nedir, Nasıl Olunur?

SEO Danışmanı firma veya markanızın internet mecralarında farkındalığını yaratır.

2
43
SEO Danışmanı Nedir
SEO Danışmanı Nedir

SEO Danışmanı Nedir?

SEO Danışmanı, Kurum veya kuruşlara özel talepler doğrultusunda hizmet vermektedir. Tüm arama motorları üzerinde en üst sıralarda yer alması için detaylı ve analiz gerektiren çalışmalar yürütmektedir. Bu çalışmalar doğrultusunda firmanın web sitesini hedeflenen anahtar kelimelerde en üst seviyelere veya sıralara taşınmasında bir takım strateji çalışmaları ve planları ile yapmaktadır. Anahtar kelime seçimlerini en doğru olanı ve sektörün başlıca lider firmaların araştırmalarını yaparak belirlemektedir. Bu sebeple kullanıcılar veya müşterilerin Google gibi diğer arama motorlarında bulmak istedikleri içeriğe yönelik en doğru bilgiye ulaşmasını sağlar. Bu anahtar kelimelerle beraberinde direkt olarak çalışma yaptığı sitenin ulaşabilirliğini arttırır.

Tüm bu çalışmaların tamamını veya daha fazlasını SEO Danışmanı, Uzmanı ve bu sektörde hizmet veren ajanslardan bireysel olarak yarım alabilirler. SEO Danışmanı tüm çalışmalar öncesinde detaylıca Site içi ve Site Dışı SEO kriterlerini göz önünde bulundurarak inceler. Sektör içersindeki rakipleri takibe alır ve titizlikle strateji oluşturarak çalışma sistemini raporlar. Rakip siteler veya var olan müşteri web siteleri tek başına bağımsız bir şekilde yayınladıkları reklam ve duyuru gibi kampanyalar ile ilk sıralarda yer almaları imkansızdır. Bu sebeple SEO Çalışması gerçekleştirebilen bir danışman eşliğinde yardım alabilirler. Tüm arama motorlarında, özellikle en üst sıralarda yer almak için gereken çalışma, çok zor ve titizlik isteyen stratejidir. Ayrıca dikkat çerçevesi içerisinde gerçekleşmesi gerekmektedir.

Sektör ve bulunduğu mecralarda ilk sıralara çıkmak isteyen firmaların, detaylıca sirkülasyon ve web sitesi ziyaretçi veya müşterilerini çoğaltmak açısından. SEO çalışması gerçekleştiren danışman eşliğinde yardım alması çok büyük ölçüde fayda sağlayabilir. Google başta olmak üzere tüm arama motorlarında ve ciddi oranlarda titiz bir çalışma yürüterek hedeflenen bir kaç anahtar kelimede üst sıralarda yer alabilmesi için. Web sitenin ilk etapda alt yapısını düzenli bir şekilde oluşturması gerekir. Site içi SEO ve Site Dışı SEO denilen bu maddeleri pek çok aşamada araştırma ve çalışamlarını ince ayrıntısına kadar gerçekleştirerek ilk sıralara yükselme başarısını elde etmek mümkün. SEO Danışmanları tüm bu çalışmaları belirlenen ve site durumu göz önünde bulundurarak belirli bir ücret karşılığında gerçekleştirmektedirler.

SEO Danışmanı Nasıl Olunur?

Tüm arama motorlarında beklenilen ve anlaşması yapılan başarıyı elde ederek. Ziyaretçi ve müşteri oranını arttırarak başarıyı elde eden sitelerin, genel olarak SEO çalışmalarını yürttükleri kişiler danışmanların kendileridir. Sektörüne hakim bir SEO Danışmanı olmak ve firmalara, web sitelerine, kurum veya kuruluşlar üzerinde hizmet verebilmek için çok iyi bir eğitim almak gerekir. Daha sonrasında ise detaylı ve devamlılığı olmak suretinde pratikler yapmalıdır. Google gibi vs Sertifikaların direkt olarak sahibi olması doğrultusunda yasal olarakda hizmet vermeye hak kazanması gerekir.

SEO Danışmanı veya uzmanı olarak hizmet veren bireysel kişi veya bir ajans kuruluşu olabilmek için öncelikle. Arama motorlarının algoritma güncellemelerini yakından takip etmelidirler. Yanı sıra teknik çalışmalarını, Filtre gibi cezalandırma yöntemlerine çok iyi derecede hakim olmak zorundadırlar. Teknik durum ve güncellenme söz konusu sürekli olarak devam ederken uygulamaların tamamı sabit olarak kalmaktadır. SEO Danışmanlığı günümüzde bir meslek dalı olarak da ortaya çıkmayı başarmıştır. Bu sebeple ciddi oranlarda eğitimler, konferanslar ile kendini geliştirerek belirli yetki ve donanımlara sahip olmaları gerekir. Detaylıca bilgi almak ve eğitimlerimizden yararlanmak isterseniz tarafımızla iletişim kurunuz.

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here