SEO Danışmanlığı

0
71

SEO, İnternet Dünyasının en hızlı büyüyen sektörlerinden biridir. Bu sektörün büyümesi aynı zamanda İnternetin büyümesiyle aynı yönde. İnternetteki ticaret hacmi arttıkça yatırımcılar ve girişimciler İnternet pazarında daha fazla yer almak ve ürünlerini Google’da daha çok görüntülemek için SEO danışmanlık hizmetleri almak için mücadele etmekteler.

SEO Danışmanlığı

Bütün bir SEO Geliştirme Sürecini takiben bir internet sitesinin en üst sıralamasını yakından takip etme sürecini yönetmek için SEO Danışmanlığı denir. SEO Danışmanlık süreci boyunca rakipler ve endüstri sürekli olarak analiz edilir, ölçütler yapılır. Sitenin eksik yönlerini belirlemek ve kapatmak için çeşitli girişimler var.

SEO Danışmanlık bir şirkette bir SEO Uzmanı çalıştırarak veya SEO Şirketler ile çeşitli sözleşmeler yaparak gerçekleştirilebilir. Şirketlerle yapılan anlaşmalar birkaç farklı şekilde yapılabilir. Bunlardan biri düzenli SEO Danışmanlığı aylık bazda ve diğeri hedefli bir SEO Danışmanlığı.

Aylık SEO Danışmanlığı

Sektörün, rakiplerin ve sitenin tüm yönleri değerlendirildikten sonra uygun bir çalışma düzenli bir süre içinde yürütülür. Aylık getiriler aylık raporlarla değerlendirilir. Her ayın gelişmeleri göz önüne alındığında önümüzdeki ay için yeni planlar ve taktikler uygulanabilir.

Hedefe Dayalı SEO Danışmanlığı

Bu SEO Danışmanlığı formunda, site sahibinden alınacak somut hedefleri gerçekleştirmek için gerekli tüm iş ve süreç yönetimi yürütülmektedir. Bu tür istişarelerde en önemli kriterler şunlardır; sitenin şimdiki konumu, arzulanan hedef ve rekabet seviyesi.

Amaç tabanlı SEO Danışmanlık hizmetinde daha genel optimizasyon yapmak yerine, bir veya daha fazla anahtar kelimeye ulaşmak hedeflenir. İşçilerin zorluklarından ve garanti şartlarından dolayı tercih ettikleri, ancak SEO Uzmanı ve bu işi yapabilecek SEO Firma sayısı da sınırlıdır. SEO Danışmanlık’ın başarı kriterleri somut olup, SEO Danışmanlarının sorumluluklarını arttırmaktadır.

Çalışmayı planladığınız SEO Danışmanları, referansları, kendi şirketlerinin veya tek tek sitelerinin yerlerini, garanti koşullarını ve sözleşmeyi gözden geçirerek doğru bir şekilde değerlendirilmelidir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here