SEO İçin 4 Temel Bilgi

0
91

1) Alan Adı

Domain SEO için çok önemli bir etkendir. Alan adınızda anahtar kelimeleriniz varsa, arama motorları bu web sitesini daha yüksek bir seviyeye taşıyabilir. Örneğin; Siteniz beyaz eşyalar satan bir siteyse ve alan adınız whiteesya.com/net/org ise, arama motorlarında sıralamanın daha iyi bir şansı var demektir.

2-) Sayfa uzantıları

Sayfa uzantılarıyla kastettiğimiz şey site.com/as4asdk.asp’dır. Sayfa uzantınız “as4asdk.asp” gibi görünüyorsa, arama motorlarında yükselme şansınız olmayacaktır. Ancak, sayfa uzantınız site.com/SEO-nedir.asp ise, arama motorlarında üst sıralarda olma şansınız artacaktır.

 

3-) Orijinal içeriği sakla

Arama motorları için yalnızca sitenizdeki içerikten daha değerli hiçbir şey yoktur. İçerik siteniz haricindeki herhangi bir sitede bulunmuyorsa, arama motorlarında yükselen olma şansınız artacaktır. Çünkü arama motorları çok çalınan içerikleri sevmezler. Genel olarak, orijinal içeriği yayınlıyorsanız, böyle veya benzeri arama motorlarında en iyi sıralamayı alırsınız.

4-) Sosyal Ağlar

Web sitenizi diğer sosyal ağlarda tanıtabilirsiniz. Sosyal sitelerde arkadaşsanız, yüzlerce kişiye hitap ediyorsanız, bu tür sitelerden web sitenize kolayca erişebilirsiniz. Ayrıca, sitenizin arama motorunun tanımlanmasında da yardımcı olacaktır. Popüler sosyal sitelerde yaptıklarınızı yayınlayın 😉 (örn. Facebook Twitter)

Önceki Makale olan Arama Motorlarında neden yükselmeliyiz? Yazımızdaki arama motorları, Neden Arama Motorlarında Yükselmek İstiyoruz? ve neden SEO hakkında bilgilendirildiniz?

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here