SEO Link Yapısı

0
40

SEO Arama motorlarına uygun URL yapıları, İnternet siteleri için büyük önem taşır. Bugün kullandığımız internet sitelerinin% 90 sef linki olduğunu görebilirsiniz. Daha kompakt bir görünüme sahip olmanın yanı sıra, bağlantı biçiminde bile sayfanın içgörülerini anlamanıza olanak tanır.

Örneğin, aşağıdaki haber sitelerinin başında haberin ayrıntıları hakkında hiçbir bilgiye sahip olamazsınız, ancak diğer örnekte haber hakkında ayrıntılı bilgiye sahip olabilirsiniz.

siteadi.com/haber_detay=?id=14

siteadi.com/ 3-gundur-kadın-kaybı bulundu

Artık herkes arama motoruna dost url yapısının bağlantı adını bildiğinden, bunu makalemiz yolunda anlayabiliyoruz. Cf bağlantı yapısının 3 farklı türü vardır.

.html uzantılı bağlantı yapısı.

İçerik üstbilgisine sahip olduğunuzda, uzantı .html kullanan bir uzantıdır. .htm’yi kullanarak aynı anda sitelerle karşılaşmak da mümkündür.

siteadi.com/icerik-adi.html
siteadi.com/icerik-adi.htm

.php uzantılı bağlantı yapısı

Yalnızca php komut dosyalarında çalışabilen bu bağlantı yapısı, bağlantı oluşumundaki içerikten sonra .php uzantısını alır. Yazılım kullanıcıları için kolay olan bu yöntem, SEO bağlamında klasör bağlantı yapısı kadar fazla çalışmaz.

klasör formundaki bağlantı yapısı

Panda, arama motorları için en yeni algoritma güncellemesi, arama motoru dostu URL yapısının önemini de% 6 artırdı. Şu anda, birçok SEO uzmanı ve bağlantı yapısı tarafından öngörülen şirketler var.

Ben siteadi.com/icerik-a

İçeriğinizle ilişkili olduğunuz sayfa bağlantısınız ne kadar kısa olursa, arama motorları o kadar güçlü olur. Örneğin, sahip olduğumuz ilk şey news_detay =? Id = 14, arama motorları tarafından pek algılanamayan karakterler var.

Altın İpucu: seoceo.com.tr olarak Uzman’dan, SEO kitapta ayrıntılı olarak bahsedilen sef bağlantı yapısının arama motorları tarafından% 100 uyumlu olduğunu öneriyoruz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here