SEO Nasıl Öğrenilir

0
53

SEO Günümüzde arama motoru optimizasyonu ihtiyacı, bu alanda personel ihtiyacını her geçen gün arttıran yeni bir meslek oluşturmaktadır. Internet dünyasında, SEO nüfusu artan iki genel soruyu sorguluyor.

 

1- SEO Uzmanı Olma
2- SEO nasıl öğrenilir?

Aslında, her iki sorunun cevabı da aynıdır.

Araştırma + Oku + Uygula = Deneyim

Deneyim sonucunda, arama motorları tarafından alınan sinyaller doğru şekilde yorumlanabilir. Bunda basılı ve görsel kaynakların yeterli olduğunu düşünüyoruz çünkü Türkiye hızla gelişen bir sektör. SEO sektöründe kazanılan başta olmak üzere iki büyük kaynak, size başlamanızda size yol gösterebilir.

– Uzman SEO
– Soruşturmalarla SEO

SEO sabır ve istikrarın bir bileşimidir. Önce, sağlayacağınız bu kitaplar için bir kobay bölgesini seçeceksiniz.

Sitenizdeki yanıtları, sitenizde uygulayacağınız adımlarla analiz edin. Sitenize yaptığınız her SEO işleminden 2-4 gün sonra beklemenize izin vererek sonuçlarınızı daha iyi görebilirsiniz.

Örneğin, aldığınız tanıtım metninin, PR değeri 5 olan kaliteli bir blog sitesinden verilen etkiye dikkat çekebilirsiniz.

Alt İpucu: Örneğin, yerinde optimizasyon işlemi ilk aşamada anahtar kelimeler için hazır bulunsa bile, bazı orta düzeyde rekabet seviyesine sahip anahtar kelimeler için iyi bir yer sağlayabilir.

KAZANILAN HATALAR

Internet’te gördüğünüz her kaynak doğru ve kullanışlı olduğunun garantisi yoktur. Bu nedenle, “çırpınan” çalışmalardan uzak durmalısınız. Kısa yürüyüşlerden etkilendiğiniz bazı çalışmalar bile uzun yürüyüşler sırasında sitenize zarar verebilir.

Yeni sitenizi oluşturduğunuzu düşünüyorsanız, tüm SEO işlemlerini bir plana ekleyin. Efektin düşük olduğunu düşündüğünüzde ilerleyebilirsiniz. Yeni sitelerde yoğun SEO çalışmalarının da algoritmik para cezaları ile sizi bırakabileceğini unutmayın.

Güvendiğiniz kaynaklardan aldığınız bilgiler de başvurunuzu öğrenmek açısından doğru olacaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here