SEO Nasıl Yapılır Resimli Anlatım

0
167

SEO Nasıl Yapılır Resimli Anlatım, Arama Motoru Optimizasyonu web sitenizi şekillendirir, böylece arama motoru botları daha yüksek sıralamaya koyar ve doğru kullanıcılara sunarlar. Bu arama motorları tarafından cesaretlendirilir ve ziyaretçileri çekmek için hayati önem taşır ancak önce kullanıcılarınızın ihtiyaçlarını belirlediğinizden emin olun. İçeriğinizle ilgilenen insanların ilgisini çekme, sistemi SEO Nasıl Yapılır Resimli Anlatım oynamak değil, nihai hedeftir. Anahtar sözcükleri ve cümleleri beyin fırtınasın. Anahtar kelimeler, web sitenizdeki insanların arama olasılıklarının en yüksek olduğu kelimelerdir. Web sitenizin temasıyla ilgili birkaç seçenek hakkında beyin fırtınası yapın. İşletmeler SEO Nasıl Yapılır Resimli Anlatım bu sürece yardımcı olmak için pazar araştırması yapmak ya da bir odak grubu kurmak isteyebilir.

SEO Nasıl Yapılır Resimli Anlatım

Küçük bir bütçeyle bir web sitesine başlıyorsanız, kendiniz veya bir kaç arkadaşınızla bir beyin fırtınası yapın. Ürünlerle ilgili yazı yazacaksanız, çevrimiçi pazarlarda benzer ürünleri arayın. Ürün adlarında ve açıklamalarda sık kullanılan kalıpları arayın. Web sitenizin konusuyla ilgili çevrimiçi forumlarda arama yapın. İlgilenilen konuları bulmak için yayın başlıklarından ve popüler tartışmalardan bazılarını okuyun. Web sitenizi doğru bir şekilde tanımlayan anahtar kelimeleri kullanın. [1] Sadece sandalyeler satarsanız, “mobilya” çok geniş ve “bar tabureleri” alakasızdır. Web sitenizle ilgilenilmeyen insanları çeken bir nokta yoktur. Anahtar kelimeleri Google SEO Nasıl Yapılır Resimli Anlatım AdWords ile karşılaştırın. Bu araç reklamverenlere yöneliktir, ancak web sitesi içerik oluşturucuları sıklıkla kullanıcıların anahtar kelimelerini ne sıklıkla aradığını bulmak için kullanır. Bir Google AdWords hesabına kaydolun, ardından Anahtar Kelime Planlayıcı Aracını ziyaret edin. Aramanızı daraltmak için sağlanan araçları kullanın: Seçeneklerinizi daraltmak için sonuçları kullanın.

SEO Nasıl Yapılır

Anahtar Kelime Planlayıcı sonuçlarında, “Ortalama Aylık Hacim” sütununa bakın (diğer reklamveren odaklı sütunları yok sayın). Listenizin dışındaki, hedef arama hacminize ulaşmayan tüm cümleleri geçin. Bu arama hacmi, anahtar kelimeyi nasıl kullandığınıza bağlıdır: [2] Ana sayfanızın anahtar kelimeleri veya web sitesi temasının her ay binlerce arama yapılmalıdır. Tek bir ürün sayfası veya SEO Nasıl Yapılır Resimli Anlatım blog yazısı için bir anahtar kelimenin yüzlerce arama yapılması gerekir. 100 yaşın altındaki bir arama hacmi, web sitenizin o terim için muhtemelen en iyi sonuçlara girebileceği anlamına gelir. Bu sonuçları çok az kişi göreceğinden, bu yalnızca, niş bir topluluk kurmak veya az sayıdaki yüksek kârlı işlemleri olan bir işletme SEO Nasıl Yapılır Resimli Anlatım yürütmek için yararlıdır.

Rekabetinizi kontrol edin. Seçeneklerinizi en popüler aramalara indirdiniz, ancak henüz bitmedi. Büyük şirketler ve iyi kurulmuş web siteleri aynı terimi hedefliyorsa, web siteniz sonuçların dışına itilebilir. Öncelikle sonuçların sizin için uygun olmadığından emin olmak için Google hesabınızdan çıkış yapın. Mevcut rekabette bir fikir edinmek için, her bir cümleyi bir arama motorunda ayrı olarak arayın. Bunların hepsi, anahtar kelimenin ağır rekabetle karşı karşıya kalacağı ve muhtemelen ana odak noktası olmaması gereken işaretlerdir.

SEO

Anahtar kelimeleri nasıl kullanacağınızı öğrenin. Sitenize olabildiğince çok anahtar kelime doldurmak, artık sıralamada tırmanmanın iyi bir yolu değildir. Anahtar kelimeleri, sayfanın başlangıcında birkaç kez kullanın ve alakalı gibi görünüyorsa kullanın. Anahtar kelimeler, başlıklar, başlıklar ve URL’ler için çoğunlukla faydalıdır, sonraki bölümde açıklandığı gibi. “San Francisco” veya “makarna ve peynir” gibi sıradan ifadeler oldukları kadar yaygın anahtar kelimeler kullandığınız için cezalandırılamazsınız.

SEO Nasıl Yapılır Resimli Anlatım “Hızlı makarna ve evdeki peynir gibi aşırı spesifik anahtar kelimeleri tekrarladığınızda cezalar çok daha hızlı gösterilir. Net, eşsiz başlıkları seçin Web sitenizdeki her sayfanın benzersiz bir başlığı olmalıdır Her arama motoru sayfanın başlığını görüntüler sonuç görüntülediğinde ve sayfanın ne hakkında olduğunu bulmak için başlığı kullanabilir.Bu anahtar kelimeleri kullanmak için mükemmel bir yer ancak yalnızca sayfadaki içeriği açıklarlarsa arama motorları keser Belli bir uzunluğun ardından ünvanı kapatma Doğru açıklamaları ve başlıkları yazın Gerçek insanlar okumak kolay ve yararlı olmalı Onlar sıralamada önemli bir etkiye sahip değillerdir.

Ancak bunlar hala en iyi araçlarınızdan biridir. doğru kişileri sitenize getirme [7] Sayfayı doğru bir şekilde tanımlarlarsa, ancak botlara değil okuyucuya odaklanırsa anahtar kelimeleri kullanın HTML’de bir açıklama eklemek için <meta name = “description” content = “İki tane yazın Bu sayfada ab’nin ne olduğunu açıklayan beş cümle var dışarı. “>. Bu, sayfada görünmez, ancak bazıları arama motoru sonuçlarında görünebilir. SEO Nasıl Yapılır Resimli Anlatım Kullanım kolaylığı için Web sitenizi yapılandırın. Web siteniz muhtemelen birçok sayfaya sahip. Her iki arama motoru robotları ve gerçek ziyaretçiler, her sayfayı kolayca bulabilir, her biri için ne olduğunu bulabilir ve aralarında gezinebilir. İşte bunu başarmak için bazı ipuçları. Ana sayfadan başlayıp bağlantıları tıklatarak herhangi bir sayfaya erişebildiğinizden emin olun. Yalnızca başka bir siteden erişilebilen veya URL’yi manuel olarak yazan bir sayfa, arama motoru sonuçlarında hiç görünmez.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here