SEO Nedir ve Nasıl Yapılır? – Moradam

0
188

SEO, Arama Motoru Optimizasyonu, İngilizce Arama Motoru Optimizasyonu anlamına gelen SEO teriminin tam ifadesidir. Bu optimizasyonla web siteniz, Google’ın ve benzer arama motorlarının algoritma ölçütlerini eşleştirerek arama sonuçlarını artırmayı hedeflemektedir. Google Sıralaması Kriterleri nedir? Google Seo’yu optimize etmek istiyorsanız, sitenizi Google’ın kendisi tarafından belirlenen başarı faktörlerine uygun olarak düzenlemeniz gerekir. Arama Motoru Optimizasyonu, genel olarak web siteniz için yapılan tüm SEO çalışmalarını kapsar. Web sitesinin insanlara eklediği şey, diğer web sitelerinin aksine, insanları birbirinden ayıran şeydir. Tüm mantık üzerine inşa edilmiştir. İnsanlara diğerlerinden farklı ne sağlıyorsunuz? Orijinal makaleler, izlenim mektupları, referans linkleri, vb SEO çalışmaları açısından çok önemlidir.

SEO Nedir?

SEO Hakkında İnternet forumları ve blogları hakkında bir çok bilgi maalesef yanlış ve hatalı bilgiler. Arama Motoru Optimizasyonu için önemli ölçütler, bilerek veya yanlışlıkla yanlış yazılmıştır. Bu yazıda, SEO hakkında yanlış bilgilendirilmiş bazı gerçekleri açıklamaya çalışacağım. Önümüzdeki dönemlerde SEO videolarıyla ve Youtube SEO kanalımızda açıklayıcı videolarda olacağım. Bilinen durumun aksine Google, tanınmış ve tanınmış büyük siteleri ön plana koymaz. Google, öncelikle Yeni ve Orijinal bilgileri sunan web sitelerine değer verir. Büyük ve ünlü web siteleri ile daha fazla ticari anlaşma yapmak istiyor. Algoritma buna göre yazılır. Açılan her yeni alan büyük bir web sitesi olmak için güzel bir gün. Çünkü algoritmamıza göre her yeni fikir değerlendirmeye değer.

SEO Nasıl Yapılır?

Web sitenizdeki bilgiler değerlendiyse, orijinalse, insanlara fayda sağlıyorsa ve farklıysa, siteniz daima üstte olacak. Google algoritması kodlandığında, “Referans Bağlantıları” kaynağı kural numarası 1 olarak alındı. Yani, web sitenize ne kadar çok insan bakarsanız, siteniz o kadar iyi olur. “Bunu gerçek hayatta yapıyorsanız, arkadaşlarınız size ne kadar iyi olduğunuzu, işinizde ne kadar çok usta olduğunu ve topluluğunuzun ne kadar artacağını söyler. Yaptığınız şeyden daha fazla para kazanacağınızı ve çevrenizdeki iyi insan SEO’nun bu şekilde yapıldığı başkalarının sizinle övgüde bulunduğundan emin olmalısınız.Tabii ki daha pek çok arama kriteri Google Algoritması’na daha sonra eklendi. Geri bağlantı ve referans tabanlı yükseltme sistemi küfreden sonuçlandı ve doğal olmayan sonuçlar verir.Google, yalnızca yönlendirmelere dayanan bu sistemi tamamen kaldırmamış olsa da, algoritmasındaki oranını düşürmüştür.

Orijinal ve farklı içerikleri özetlemek için yeni bir algoritma tasarlanmıştır.Günümüzde, her detayın en ince detayına göre ve anında sıralama değişikliklerine neden olan çok karmaşıktır.Bu nedenle, organik SEO işlemlerinin daha hassas hale getirilmesi gerekir BACKLINK, her türlü işe verilen addır Web sitenizi tanıtmak için yapmanız gerekenler. Google’a sahip değilseniz, web sitenizi nasıl tanıttınız? Bu, geri bağlantı operasyonunun rasyonudur. Bunu, reklamlar yaparak, bildiğiniz insanlara e-postayla göndererek veya üye olduğunuz sitelere site bağınızı yazarak yapabilirsiniz. Geri bağlantı alımı, sıralama ölçütlerini en çok etkileyen faktörlerden biridir.

Moradam.com

Backlink çalışması hakkında bir ipucu vermek istiyorum: Web sitenizi tamamen Google dizininde kapatın. Bunu Robots.txt dosyanızla yapabilirsiniz. Google bot sitenize ulaşamaz ve sizi ziyaret etmez. Web sitenizi Google dışındaki herhangi bir yerden tanıtmaya çalışın. Onlara her ulaştığınızda web sitenizle ilgili bağlantıları bırakın. Web sitenizi tanıtın, forumlarda web sitenizde konuları açın, sitenizi Facebook gruplarında paylaşın. Web siteniz Google olmadan ziyaretçilerini cezbediyorsa, backlink işi başarılıdır. Web siteniz tüm çabalarınıza rağmen sürekli ziyaretçiler sağlayamazsa, iş başarısız oldu.

Kaynak: Moradam.com

SEO

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here