SEO Önerileri

0
50

SEO alanında yeterli bilgi ve beceriye sahip olmayan kişilerin siteye zarar verebilecek tüm kaynakların önerilerini yerine getirmek. Ancak bu ilanı, internet siteniz için yararlı olabilecek genel tavsiyeyi tek bir çatı altında toplamak adına aldık.
* Sitenizi güncel tutun. Gereksiz ve boş bilgi yerine yararlı bilgileri kullanın. Sitenize alakalı olanları seçerek sitenize ziyaretçi olarak aramak istediğiniz tüm konuları ekleyin. Boş bilgi yerine, kalabalık sözcük, sadece bilgilendirici bilgi.

Sitenizi diğer alakalı sitelere bağlayın. Site yöneticileri ile tanışın. Onlara internette bir mesaj gönderin. Içinde sizin için altın içerik içinden karşılıklı bağlantılar alacaksınız. Sitenizdeki bağlantıdan çıkmak istemiyorsanız, onlara bir ücret karşılığında bir bağlantı önerin.

* Uzakta SEO işleri ile yapılan programlarla yapılan programlar. Arama motoru botları, bir süre sonra bağlantı yüklerini programlarla çözerek sitenizi cezalandırıyor. Bu algı, 1 yıl içinde 1 gün sürebilir.

* Çöpten uzak durun. Bağlantı sitelerinden tamamen satın aldığınız bağlantılar, SEO değerlerini kötü etkiler. Sitenizde, tanıtım postanızda, geri bağlantılarınızda ve sosyal medyada çalışırken orijinal siteleri bulun. Örneğin, sitenin amacının bilgilendirici olduğu webmaster platformları tarafından keşfedilmemiş siteleri tercih edin.

Siteniz için içerik oluştururken, görsellerle zenginleştirilmiş, kısa paragraflardan 250’den fazla kelime içeren metinler üretin. Metin içinde önemli yerleri ve kelimeleri altı çizili, renkli, kalın veya italik olarak işaretleyin.

* Anahtar kelimelerinizi anahtar kelimelerinizle birlikte yazıda kullanın. Anahtar kelimelerin geçilmesi yerine bilgi sağlayacak bir konuyu düşünün.

* Sitenize açık ve doğrudan açık bir bağlantı vermekten kaçının, doğrudan bağlantı oluşturmaya devam edin ve anahtar kelimelerle bağlantı oluşturun.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here