SEO Programları

0
36
SEO Programları
SEO Programları

SEO Programları başlığından da anlaşıldığı üzere tarafınıza online SEO Araçları ve masaüstü programlarından bahsedeceğim. SEO sürecine tam olarak hakim olmanız açısından yönetimi el almanızı sağlayan bu programlar olmazsa olmaz bir gerekliliğe sahiptir. Sektör üzerinde aktif olarak hizmetini sürdüren bir çok SEO Programları bulunmaktadır. Şuan için 13 Farklı SEO Programı tanıtacağım. “SEO” Programlardan ibaret olmayıp ciddi bir strateji gerektirdiğini de unutmayalım. SEO Programları üzerine bahsedilmesi gereken bir kaç konudan ibaret olmadığını da dile getirmek de istiyorum. Şayet takipte kaldığınız sürece güncellenen yayınlarımızdan makale eşliğinde bilgi sahibi olabilirsiniz.

Bu uygulamaların bazıları çok iyi bir kullanım ve algoritmaya sahipken, Bazıları ise çok basit ve sade kullanıma sahip yazılımlardır. Listelediğim bu programlar piyasa geneline hakim başlı başına en etkili SEO yazılımlarıdır. Aşağıda bahsetmiş olacağımız SEO uygulamaları ile web sitelerinizi profesyonelce geliştirebilir, Arama motorlarında kalıcı ve yüksek konumlarda müşteri veya ziyaretçilerinize hitap edebilirsiniz. Dikkat etmeniz tek bir konu ise abartıya kaçmadan doğru strateji üzerine uygulamaları kullanabilirsiniz.

Web sitenizi online olarak farkındalığını yükseltmek istiyorsanız bunun sadece standart bir web sitesi kurulumundan ibaret olmadığını unutun. Bahsedeceğimiz ve ilerde kullanmak isteyeceğiniz bu SEO Programları ile tüm arama motorlarındaki sıralamanızı etkileyen ve olumlu sonuçlar alacağınız sorun veya başarıları anlamanıza yardımcı olacaktır. Bu programlar ile Hedef anahtar kelime araştırması, Backlink Çalışmaları, Sosyal Medya Araçları gibi bir çok özelliğe sahip uygulamalardır.

SEOMoz

SEO Programları alanında web tabanlı olarak hizmet vermektedir. SEOmoz üzerinde en profesyonel alabileceğiniz hizmet Backlink karşılaştırmasıdır. Rakipleriniz ve siteleriniz arasındaki Backlink kalite ona ki durumlarını karşılaştırmaktadır. Aynı zamanda rakip web sitelerini takip altına alarak yeni veya eski Backlinklerini görebilir bu düzene göre strateji oluşturarak çalışmalar yapabilirsiniz. SEOmoz API desteğini kullanarak web sitenize özel programınızı yapabilirsiniz.

SEMRush

SEMRush, yaygın bir kullanıcı kitlesine sahip ve çoğunluk olarak SEO hizmeti veren kişi veya ajansların aktif olarak kullandıkları program diyebiliriz. Uygulama süreci ve kullanımı web tabanlı olarak hizmetine devam etmektedir. İnternet mecralarında kullanılan veya hedeflenen anahtar kelimeler üzerine araştırmalar yaparak sıralama oluşturur ve tarafınıza sunar. Her ay veya istediğiniz an detaylı bir rapor halinde bilgilenebilirsiniz. Rapor eşliğinde anlı olarak veya ileriye dönük strateji oluşturmak istediğiniz süreci planlayarak çalışmalar yapabilirsiniz. Ücretsiz olarak deneme sürümünü kullanarak test aşamasında kullanabilirsiniz.

Searchmetrics

Searchmetrics, mantık olarak tekrarında web tabanlı hizmetler vermektedir. Aktif bir şekilde ise hizmet verdiğiniz web sitenize gelen anlık trafiği arttırmaya ve hedeflediğiniz anahtar kelimelerde yükselmeye yardımcı olabilecek bir programdır. İnternet ve bulunduğunuz sektördeki bilgileri isteğiniz doğrultusunda filtreleyerek sizlere sunar.

SEO SpyGlass

SEO SpyGlass masaüstü uygulaması olarak hizmetini sürdürmektedir. Anahtar kelimelerde Google üzerinde pozisyonları ölçen ve sitenizin anlık olarak Site İçi Denetim çalışmalarını analiz eder. Çalışmalar sonrası yapılması gereken tüm maddeleri sıralayarak analizler sunar. Rakip web sitelerin ve web sitenizin durumunu kıyaslar ve sektöre göre Backlinkleri detaylıca analiz eder. Size ait Backlinklerin önemli kriterlerindeki değerlerini gösterir yararlı yararsız backlinkleri ayırt etmenize olanak verir. Bu programın şuan için deneme sürümü mevcut olup kısıtlı olarak test edebilirsiniz.

DIYSEO

DIYSEO programı genel olarak SEO hakkında ufak bilgileri olan kişiler tercih edebilir. Basit arayüzü ile optimizasyon yapabileceğiniz araçlar mevcuttur. Kısacası bu SEO Programı ile web sitenizin iler ki günleri hakkında stratejiler oluşturabilir ve geniş çaplı çalışmalarda yer alabilirsiniz. DIYSEO başarılı bir program olduğunun altını çizmek isterim açıkçası. Amatör olarak veya kendi web sitelerinde ufak çaplı çalışmalar yapmak isteyen kişiler tercih edebilir.

RAVEN

RAVEN sizin için detaylı hedeflenen anahtar kelimelerin analizini ayrıntılı şekilde yapmanıza olanak sağlar. Bu anahtar kelime analizini yaparken çok aşina olduğumuz Google Adwords Tool gibi SEO uygulamalarını kullanmaktadır. Backlink inşaanızı geliştirme amaçlı püf noktaları verir ve önemli, önemsiz referans linkleri ayırt etmenizi sağlar.

Senuke XCr

Web siteleriniz için çok gelişmiş bir program olup yapamayacağı hiç bir işlem yoktur. Sosyal imleme konularında profesyonel hizmetler alabilir ve takibini sürdürebilirsiniz. Yanı sıra paravan blog çalışmalarını da yaparak spinleme sistemi ile makale gönderimleri ile bulunarak hedeflenen anahtar kelimelerde kolayca yükselmenizi sağlar. Deneme sürümü ile programı test edebilir ve olumlu olumsuz yönlerini kendinize göre belirleyebilirsiniz.

Sick Submitter

SEO programları arasında gayet başarılı ve stabil çalışan programlardan bir tanesi diyebiliriz. Özellikleri bol ve kesintisiz çalışmalar içinde tercih edilebilir. Dizin ekleme, İmleme, Blog yorumları, RSS gönderimi gibi bir çok özelliğe sahip olan bu program ile yapmak istediğiniz her şeye karşılık verebilir. Bu uygulama SEO çalışmaları açısından strateji oluşturduğunuzda başarılı ve ideal bir programdır.

Money Robot Submitter

Piyasanın popüleri haline geldi ve diğer programlar arasındaki en büyük özelliği kolay kullanılabilirliğidir. En sevdiğim özelliklerinden bir tanesi ise Capcth direk olarak kredi kullanımı ile kendi başına çözebilmektedir. Yararı ise spam gönderimleri engellemek amaçlı güvenlik geçiş düzeyinden doğruluk oranı yüksek bir şekilde geçmekte. Manuel bir çalışma esintisi sağlayarak güvenlice çalışmalarınızı devam ettirebilirsiniz.

Bookmarking Demon

Sosyal İmleme çalışmalarında tek başına bir SEO Programı diyebiliriz. Kullanım olarak sizi biraz zorlayabilir şayet bu programdan aldığınız verimi tam olarak anlatmak istediğim diğer programlarda bulamayabilirsiniz. Aynı zamanda kendi listesinden ziyade oluşturacağınız tüm listeye gönderim sağlayarak özgün bir çalışma elde edebilirsiniz. Bu programın en iyi yanlarından bir tanesi bir kere ücret ödeyerek ömür boyu sahip olabilirsiniz.

Magic Submitter

Aylık maliyet durumu diğer uygulamalara göre biraz yüksek olsa da vazgeçilmez bir program diyebilirim. Yukarıda anlattığım tüm işlemlerin geneline sahip özellikler var. Kullandıktan sonra vazgeçilmez bir program arasında olup kesinlikle art niyet çalışmalar sergilemez.

Scrape Box

Blog vb haber sitelerine güncel yorum gönderme aracıdır. Tamamıyla SEO hizmeti verip de bilmeyen kişi yoktur. Analiz ederek çalışma yürütebilen bu program geniş çaplı ve uzun süreli çalışmalar yapabilirsiniz. Kaynakları temiz ve çalışan liste oluşturabilir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here