SEO Rehberi

0
53

SEO Rehberi

Etki alanınızın üst kısmında bir .com veya .gen.tr uzantılı bir anahtar kelime olacak şekilde iyi bir alan şirketinden bir alan adı satın alın.
Sunucuyu LiteSpeed ​​sıkıştırma tekniği kullanan pingdom aracıyla ping işlemi yaparken, tepki süresi daha iyi olan bir Türk şirketinden uygun özelliklere sahip bir sunucu satın alın.
Mümkünse site yapısı olarak WordPress, Joomla veya drupal gibi sistemleri kullanın. Değilse özel php veya html kodlamalı özel tasarım kullanın.
Sitenizde 2 menü bulunur ve menü sağda olacaktır. Tasarım açısından renk bütünlüğü ve kodlama hatası olmayan hızlı bir tasarım oluşturun.
Sitede yorum ve iletişim alanları oluşturarak görüşlerini dinleyin, önerileri göz önünde bulundurun ve sorunlarınızı çözin.
Site bağlantı yapısını eşsiz ve kısa tutmaya özen gösterin
Site bağlantılarında uzantıları kullanmamaya özen gösterin
Bağlantı yapısı, mümkün olduğunca kök alana yakın olacak şekilde tasarlanmalıdır. seoceo.com.tr/kategori/ Yazı yazmak yerine seoceo.com.tr/yazi, artacak yazı linkinin kalitesini sağlar. Kök alana daha yakın olan bağlantılar ve kelimeler daha değerlidir.
Siteniz için bir site haritası ve robots.txt dosyası oluşturun.
Google web yöneticisi araçlarıyla kaydolarak site haritanızı ekleyin.
Orijinal ve popüler konuları sitenizde yayınlayın. Mümkün olduğunca sık ve tamamen yazmaya çalışın
Yayınlarınızı uygun görsellerle zenginleştirin.
Her bir makalenin ilk 100 kelimesinde anahtar anahtar kelimelerinizin olduğundan emin olun.
Her makaleye anahtarınızla sitenize bir bağlantı verin.
Önceki makalelerle yeni makaleler arasında bağlantı kurmak, intranet bağlantı yapısını güçlendirecektir.
Makaleyi ve genel içerik temelli anahtar kelime yoğunluğunu, daha önce bahsettiğimiz konuya en uygun olacak şekilde optimize edin.
Gerçek metriklerle ve minimum dosya boyutuyla sitede kullanılan resimleri kullanmaya çalışın.
Sitemizi Türk dizinlerine kaydedin.
Sitenizdeki her yeni makaleyi Türk görüntüleme sitelerine ekleyin.
Siteniz için özel sosyal medya profilleri oluşturarak takipçilerinizin ve arkadaşlarınızın sayısını artırmaya çalışın.
Sitenizdeki yayınları sosyal medya profillerinizde paylaşın.
Diğer bloglara yorum yaparak sitenizi tanıtın.
Popüler bloglara veya sitelere afiş veya tanıtım postası ilan edin.
Sitenizi forumlarda tanıtın.
Sektöre özel hizmetler üretin, bir alt alan adı altında abone olun ve sitenizden bağlantılar sağlayın.
Sitenize uygun videoları çekin veya bulun. Bu videoları, açıklama ve başlık bölümlerine site adresinizi yazarak popüler video sitelerine gönderin.
Popüler forumlara üye olarak, imza linkinizi ekleyin. İletileriniz bu forumlarda ne kadar çok sayarsa, imza sayfanızdan o kadar çok geri alabilirsiniz. Bu nedenle ileti sayısınızı artırmayı deneyin. Smf sistemlerinden Forumların oluşturulması, PageRank değerini olumlu şekilde etkileyecek bir dofollow geri vermeyi sağlayacaktır.
Aynı sektöre hitap eden siteleri bulun ve sitenize çapraz bağlantı değişiklikleri yapın.
WordPress, blogger ve blogspot gibi ücretsiz blogları dağıtan sitelerden bir anahtar eşleştirme alt alanını açarak önemli anahtar kelimelerle ilgili önemli makaleleri girerek bu makalelerden geri bağlantı alın.
Rakip sitelerden forum veya blog alanlarından mesajlar veya yorumlar yazarak bağlantılar kurmaya çalışın.
Farklı bir sunucudan aynı sektör alanına sahip bir site geliştirin, bu siteyi anahtar kelimelerinize uygun olarak geliştirin, içeriği artırın ve sitenize bağlantı kurun.
Belirli aralıklarla geri bağlantı sayısınızı artırmayı deneyin.
Genelde takip edeceğiniz bu şekilde en üste çıkmak için ilk adım olacaktır.
SEO Rehberi

seoceo.com.tr, yayın hayatına girdiği günden beri takipçileri SEO bilgisini geliştirmeyi ve çeşitli optimizasyon yöntemlerini paylaşmayı amaçlıyor. Aynı zamanda Google da SEO’yu uzun süre kullandı. Yeni başlayanlar, sizin için, toplumun neredeyse her kesiminin yanı sıra uzmanlar ve uzmanlar tarafından kullanılabilir olan yararlı içeriği içeren bu harika SEO rehberinde faydalı makaleler bulabilir. Sitenizi daha görünür kılmak için daha yüksek hareket edin, Google‘da ve diğer arama motorlarında daha otoriter yapın, SEOCEO’un paylaştığı içeriğe bakmanız gerekir.

Sitenizi SEO uyumlu hale getirmek, ortak hatalar hakkında fikir sahibi olmak ve etkili geri dönüş yöntemleri keşfetmek için, özellikle WordPress gibi ortak içerik yönetim sistemleri için üretilen ve özgürce paylaşılan eklentiler sayesinde SEOCEO.com.tr’ye bekliyoruz. . Ücretsiz tanıtım ilanları, site dizin oluşturma gibi ücretsiz özellikler de sizi bu harika platformda ağırlıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here