SEO Stratejileri

0
58

SEO CEO olarak, yayın başladığımız günden beri düzenli olarak SEO stratejileri paylaşıyoruz. SEO stratejilerinin bu başlıklarına göre, bilgi sağlamak ve bu yönde daha fazla bilgi organize etmek daha doğru buluyoruz. Aşağıda, SEO stratejilerinin tanımlayıcı listesini görebilirsiniz.

SEO Stratejileri

Nofollow, Dofollow kadar yararlıdır – Nofollow: Nofollow bağlantılar, bağlantı pagerankından hiçbir şekilde faydalanamayacağınız anlamına geliyor. Başka bir deyişle, google üst sıraya yükselmenizi engellemez. WordPress sitelerinin nofollow bağlantılı yorumlarını yorum eklemeniz bile, dofollow geri bağlantı yoksa bile kesinlikle hedeflediğiniz yerlere gelecektir.

Robots.txt Dosyası Oluşturma – Robots.txt, Google Botlar için sitenin giriş dizinindeki adı değiştirmeyen bir manuel dosyadır. Dolayısıyla Google Bot sitenizi ziyaret ettiğinde, ilk Robots.txt dosyasına sahip olmanız durumunda ilk robots.txt dosyasını girer, aksi takdirde işiniz zorlaşır, Robots.txt dosyada bazı kod görür ve bu kodlar nerede dizine ekleneceğini bilir ve nereye girmemeliyiz.

Kanonik URL ve sayfa özelleştirmeleri – Aynı içerik farklı adreslerle veya bağlantı uzantılarıyla sunulduğunda, kopyalama içeriği sorunlarını önlemek için kullanılması gereken özelliktir.

Dizin ipuçlarını hızlandırmak – Sitelerin endeksleme ölçütlerini ve daha hızlı endeksleme sağlayacak özellikleri karşılaştırmanızdır.

Bir site haritası kullanılmalıdır – Site Haritası, sitedeki botlara (Googlebot gibi) siteyi daha iyi dizine eklemenize yardımcı olan bir dosyadır. Türkçe’de Site Haritası’nın anlamı taşınıyor. Dosyanın uzantısı .xml’dir. Site haritasının arama motorlarının endeksleme hızı üzerindeki etkisi büyüktür. Siteyi ziyaret eden botlar, hangi sayfanın en sık güncellendiği, son güncelleme yapıldığı ve webmaster tarafından hangi sayfanın belirlendiği site haritası dosyasını kullanarak öğrenecektir.

Blog yorumları backlink teknikleri – Blog backlinks, yoldan ücretsiz geri göndermenin en kısa yoludur. Yorumları bloglara Page PageRank ile bağlama, blog backlinking olarak adlandırılır.

Başlık etiketleri her sayfada kullanılmalıdır – Başlık etiketleri başlık etiketleridir. Bir metnin ana başlığı, büyük harf başlıkları biçiminde yapılacak vurgu ve ön plana getirilecek anahtar kelimeler SEO açısından değer kazanacaktır.

REL – REL ile bağlantılarınızı güçlendirin, mikro biçimlerdir. HTML 4 ve 5, kullanım alanlarının çoğunu gösteren parametrelerdir. REL, siteye olan bağlantıyı belirtir. Arama motorları, bot linkinin açıklamasını okurken rel türüne çok dikkat ediyorlar. Çünkü bağlantı hakkında örümceklere bilgi iletmeye yardımcı olur.

Alanın yaşının önemli olması önemlidir – Google gibi arama motorları eski sitelere daha güvenilir bakmaktadır. Alanın yaşıyla, orijinal makaleler, sık güncellemeler, geri bağlantıları ve SEO ile en üst sıralarda yer almak mümkündür.

Sitede kırılmış bağlantı olmadığından emin olmak için özen gösterilmelidir – Google, aslında bozuk bağlantıları olan bağlantıları sevmez. Bağlantınızı verdiğiniz sayfa Google tarafından dizine eklenmiştir, ancak böyle bir sayfa aslında bırakılmamıştır; buna kırık bir bağlantı deniyor.

Site hızını artırma girişimleri – Bir site ne kadar hızlı olursa siteye gelen ziyaretçilerin sitedeki diğer sayfalara gitme olasılığı o kadar yüksek olur. Bu nedenle, ziyaretçinin site içindeki harcamaları artacaktır. Sonuç olarak, Alexa ve Google Analytics gibi analiz sitelerinin “Hemen Çıkma Oranları” düşüş gösterecektir.

En etkili backlink tekniklerinden birkaçı – Backlink’ler, bildiğiniz gibi, SEO’daki en önemli ölçütlerdir. Geri bağlantıların, Google’da, en üst sıralarda yer alma, PageRank ve isabetler alma gibi çeşitli etkileri vardır. Bununla birlikte, bu etkileri en üst düzeye çıkarmak için, en çok yarar sağlayacak olan geri bağlantıları seçmek gerekir. Google güvenini kazanmak – Arama motorlarının güvenini kazanmak için uygulanabilecek bazı yöntemler vardır. Bu yöntemleri uygulayarak, filtre riskini azaltabilir ve üst sıraya gidebilirsiniz.

İçerik Ölçütleri / Kod Oranları dikkate alınmalıdır – Dinamik kodlamaya sahip siteler, özellikle Php ve Asp, ziyaretçilere belirli içeriği görüntülemek için bir çok php kodu kullanmaları gerekebilir. Bu nedenle, metnin büyük bir yüzdesi sınırlı bir alanda gösterilir. Günün konusu, sitenin kaynak kodu ile arabirimde görüntülenen metin arasındaki oran. Metin boyutu kod boyutuna kıyasla ne kadar büyükse, arama motoru dostu olur.

Sayfa uzantılarının basitliği önemlidir – site URL adresini kısaltın, daha unutulmaz ve SEO açısından daha değerlidir. Bu nedenle, yayınlanmış metinlerdeki başlıklar ne kadar uzun olursa olsun, metnin URL’leri daima kısa ve özlü tutulmalıdır. Metin URL’lerinde ayrıca son ekler bulunur.
Linkwheel backlink tekniği – Linkwheel genel bir iş mantığı olarak çok sayıda backlink alarak ana sitede üst sıralara çıkma riskini almak yerine, gözetim siteleri oluşturarak bu siteler üzerinden bir bağlantı akışı yaratmayı amaçlıyor.

Dizinsiz URL’li SEO – Dizin içermeyen URL’lerin sayısı ne kadar yüksekse, o kadar çok site diğer sitelere tanıtılır. Bu nedenle, önerilen alan sayısı artmaktadır. Bu kritere dayanarak, Google sitelerin güvenilirliğini belirler. Güvenilir ve kaliteli olmayan bir site, kimsenin önerdiği bir şey değildir.

Makalelerinizi SEO için uygun yapın – Güçlü alt sayfalar oluşturarak, kendi alakalı aramanın en üstünde her makaleyi elde etmek büyük bir avantaj, vurun. Siteler için kullanılan site içi ve dışı SEO yöntemleri alt sayfalara da uygulanır.

Etkili geribildirim backlink tekniği – Yorum backlink çalışması için en kaliteli siteleri ve sayfaları tanımlama teknikleri anlatılmaktadır.

Başlık Etiketlerini Kullanma İpuçları – Başlık etiketleri, bir sayfada hiyerarşik başlık yapısını temsil eden etiketlerdir. Bu hiyerarşinin ve başlıkların önemi daha büyük ve küçük olarak listelenir ve başlıktaki kelimeler SEO için büyük önem taşır.

Kafeine Uyumlu Backlink Taktikleri – Kafein özellikle geri bağlantı resepsiyonunda pek çok noktaya dikkat etmeyi gerekli hale getirdi. Bunların en önemlileri çeşitlilik ve devamlılıktı. Dikkat bu konuya öderse, site içi ve dışı SEO işleri için yapılan her uygulama aynı zamanda en etkili ve en kalıcı SEOnun uygulanabilir.

Sosyal Medya ve SEO – Sosyal medya platformlarından, sosyal medyanın SEO üzerindeki etkisinden, sosyal medya kullanıcılarından, sosyal medyadan ve soruları cevaplayan tekniklerden ve uygulamalardan yararlanmanın en etkili ve mantıklı yolunu aradık.

Ziyaretçi davranışını düşünün – Kullanıcı tabanlı SEO, tamamen sitelerin kullanıcı dostu olması açısından SEO ile ilgilidir ve sıralama potansiyeli oldukça yüksektir.

Geri bağlantıları yalnızca ana sayfalara değil, aynı zamanda kategori sayfalarına da verilmelidir. – Kategoriler ve etiket sayfalarına geri bağlantı kurduğunuzda, içinde daha fazla metin içeren kategoriler ve etiketler seçmeniz gerekir. Bu sayfada bu kalite skorundan daha fazla alt sayfa oluşturulabilir ve sitenin daha büyük bir bölümünde ilerleme kaydedilebilir.

Yeni bir forum geri çevirme tekniği – Yeni teknikle, doğrudan anahtar kelime işleme ve sitenizin bağlantısını koruma hakkında önceden açılmış bir konudan yanıt olarak bir mesaj yayınlayarak daha iyi ve daha etkili bir SEO işi yapabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here