SEO Uyumlu Web Sitesi

0
53

SEO uyumlu web sitesi konsepti, SEO kriterlerinden biri olan yerinde SEO kurallarının önemi ile birlikte ortaya çıkmıştır. Site, gerçekleştirilen işe daha olumlu ve kalıcı olarak yanıt vermek suretiyle SEO’ya uyumlu olduğu kanıtlanmıştır.

SEO Uyumlu Web Sitesi Nasıl Çalışır?

İnternet, yazılım aşamasından tasarım kullanıcı konforuna kadar pek çok faktöre sahiptir. Arama motorları tarafından olumsuz notlarla değerlendirilirken, sitenin arka planında çalışan gereksiz sorgular siteyi ilke edinmeye zorlar.

Bir İnternet projesinin SEO uyumlu olabilmesi için, hem ziyaretçi yönelimli hem de arama motoruna dayalı geliştirilmesi gerekiyor. Bunların dışındaki önemli noktaları şu şekilde listeleyebiliriz.

– Sitenin amacı için uygun alan adına sahip olmak
– Duyarlı bir tasarıma sahip olma
– Tasarımın sitenin amacına uyacak şekilde tasarlanması
– PSD’nin CSS sürecine uygun şekilde tamamlanması
– W3C standartlarında hatasız kodlama yapısı var
– Gereksiz sorguları ortadan kaldırma
– Çağrılar için uygun kalıcı bağlantıları kurma
– Site haritasının oluşturulması ve otomatik pingleme
– H1 etiketleri doğru hazırlandı
– Saha çalışması ilkeleri, menüler ve bağlantı düğmeleri kullanıcı için basit ve anlaşılır bir şekilde

SEO uyumlu web sitesi yapım süreci dikkate alınarak birçok faktör geliştirilmektedir.

Neden SEO Uyumlu Web Sitesi

Unutulmamalıdır ki, geçtiğimiz yıllarda inşa edilen internet sitelerinin o güne ait teknolojilerle yaratıldığı unutulmamalıdır. Tıpkı bir önceki yıla veya öncesine kadar geçen akıllı cihazlar mevcut teknolojilere yanıt veremediğinde, internet siteleri arama motorlarının ihtiyaçlarına ve taleplerine yanıt veremez.

Arama motorlarının amacı, ziyaretçinin, ürün veya hizmeti kullanmanın en kolay, en doğru ve basit yolu olan internet sitelerine yönlendirdiği bilgileri yönlendirmektir. Siteniz, eski teknolojiye ait olduğu sürece sitenizi gezinmek için önermez.

Arama Motorlarının SEO Uyumlu Anlayışı

Arama motorları, yapılan her arama sorgusuna hızlı bir şekilde yanıt verirken, siteler de bu cevabın sıralamasını belirlemek amacıyla örümcek botları atar. Bu örümcekler siteleri ziyaret edip, bilgi toplama ve sıralama sonuçlarını belirlemek için onları sıralama faktörlerine geçirir.

Web Siteleriyle Deneyler Uygulamak

Webtures’da geliştirilen her SEO projesiyle kazanılan deneyim şimdi SEO uyumlu web siteleri oluşturmak için uygulanmaktadır. Belirlenen 400 ölçüt bir sitede toplanır ve sitenin başlangıcından teslimatına kadar maksimum SEO uyumlu hale gelene kadar uyarlanır.

SEO uyumlu bir web sitesi ile yarışma öncesinde yarışa başlayın!

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here