Seocu

0
43

SEO İngilizce olarak, “Arama Motoru Optimizasyonu” kelimelerinin baş harflerini kullanarak inşa edilmiştir. Türkçe’de “Arama Motoru Optimizasyonu” anlamına gelir. Buna sıralamadaki siteler veya sayfalar için arama motorları ile ilgili çalışmalar da dahildir. SEO sektöründeki hızlı büyümeye ve artan talebe rağmen, SEO büyüme sayısı ve SEO firma sayısı arttıkça, yapılması gereken iş için gerekli bilgi, deneyim ve uzmanlık, bu dönemde yeterli seviyeye erişemiyor. SEO, arama motoru optimizasyonu için gerekli tüm analiz, değerlendirme, uygulama, izleme ve raporlama dönemleri için bu çalışmaların eksiksiz yürütülmesini sağlayacak kişidir.

SEOcunun, bilgi ve çalışma alanı bunlarla sınırlı kalmamalıdır. Sektörün gelişim sürecini analiz etmek, rakiplerin çalışmalarını analiz etmek, sitedeki olası anti-SEO girişimleri hakkında önlem almak ve bu taraftan çalışmayı durdurmak SEO uzmanlarının görevleri arasındadır. Önce, hangi sitelerin hangi kelimelere göre sıralanmış olacağını analiz eder. Site arayüzünde kullanıcı dostu olmayan kodlama hatalarını ve SEO olmayan parçaları tanımlar. Bu, SEO uzmanı için küçük bir kodlama bilgisine sahip olmanın bir yararı olmasının nedenidir.

SEO’lar, web sitelerinde, kullanıcı davranışı hakkında bilgi derleyerek yaptıkları iyileştirmeler sayesinde kendi web sitelerinde benzersiz deneyimler sunmayı hedeflemektedir. Ziyaretçiler, ihtiyaç duydukları bilgiye daha hızlı erişebilecek. Bir SEO uzmanı olmak istiyorsanız, yapmanız gereken ilk şey arama motorlarını sıkı takip etmektir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here