Sosyalsoru.com

0
18

[b][url=http://sosyalsoru.com/]Sosyal Soru[/url][/b], Facebook’dan gönderilen birçok adli soruşturmada kullanılmak istedi. Bunlar temel kullanıcı bilgileri; isim, kayıt tarihi, kayıt süresi. Bazı durumlarda, IP adresleri ve ayrıntılı hesap içeriği de gereklidir. Facebook tarafından yayınlanan son raporlarda, hükümetin talep ettiği verilere yönelik kullanıcı talepleri son aylarda önemli ölçüde arttı. Devlet gereksinimlerini belirten şeffaflık raporu, 2017 yılının ilk yarısını kapsıyor.

[b][url=http://sosyalsoru.com/]SEO[/url][/b], Sosyal medya platformu olan SEO, ABD hükümetinden yalnızca 6 ayda 32.716 kullanıcısına veri gönderme isteğini aldı. 2016 yılının son yarısında bu rakam 26.000 idi. Bununla birlikte, son altı ay içinde, şirket dünya çapında 78.890 talep aldı. Facebook, yaptığı açıklamada, “Hükümetler, özel şirketler ve toplumla ortak çalışarak, insanların güvenliğini sağlamak için tüm dünyadaki hak ve özgürlüklere saygı gösterecek şekilde hareket edeceğiz” dedi. Hükümetlerin iradesi; Messenger, WhatsApp ve Instagram, Facebook’un tüm ürünleri de dahil olmak üzere. Ülkelere göre Facebook, 2016 yılının ikinci yarısına kıyasla içerik kısıtlamasında% 300’lük bir artış gösterdi. Kullanıcılar, yerel yasaları ihlal eden içeriği bu kısıtlamalarla paylaşmayabilir.

[b][url=http://sosyalsoru.com/]Dijital Pazarlama[/url][/b], Google gibi diğer teknoloji devleri de son yıllarda artan bir şekilde veri paylaşmak istemektedir. Facebook daha önce hiç olmadığı kadar siyasi olayların gündemindedir. Bunların en önemlileri 2016 ABD başkanlık seçimiyle ilgilidir. Seçim sırasında şirket, devlet destekli karalama kampanyaları içeren 3000 reklam tespit etti ve bunları Beyaz Saray ile paylaştı. Rusya bu iddiaları defalarca reddetti.

[b][url=http://sosyalsoru.com/]Soru Cevap[/url][/b], 2011 yılının son günlerinde, yurtiçi bir soru-cevap sitesi olan sorula.com yayın hayatına girdi. Sorula.Com şu an yaklaşık 9 ay aktif olarak geliştirilmektedir ve temel özellikleriyle kullanıcılarına açıktır. Sosyal bir soru-cevap platformu olan Sorula.Com, kullanıcıları için bir bilgi akışı sağlamayı taahhüt eder. 2011 yılının son günlerinde, yurt içi soru cevap sitesi sorula.com yayın hayatına başladı. Yaklaşık 9 ay boyunca aktif olarak geliştirilen Sorula.Com, artık temel özellikleriyle kullanıcılarına açıktır. Sosyal bir soru-cevap platformu olan Sorula.Com, kullanıcıları için bir bilgi akışı sağlamayı taahhüt eder.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here