Tastarak.com Yeni Online Alışveriş Sitesi Hizmetinizde

0
41

[b][url=https://www.tastarak.com]Tastarak[/url][/b] Bağımsız bir araştırmacı tarafından yapılan bir araştırmaya göre, gizlice yaklaşık 2.500 e-ticaret sitesinin arka planında çalışan kripto nakit yazılımı, işlemcilerini farkında olmadan patlatıyor. Birkaç ay önce, CBS, hareket halindeki mobil operatöre erişimi olan ‘Showtime’ sitesine sahipti, gizlice sanal para yaptıklarını ortaya koydu. Kripto geliştirme adı verilen bu süreç, ziyaretçinin tarayıcısında çalışan ve sessizce para şifreleyen yazılımlar aracılığıyla gerçekleşir. Sorun, giderek artan bir sorundur ve en yeni haberler yasal e-ticaret sitelerinde de yansıtılır.

[b]Tastarak[/b]

Dolayısıyla, gerçek dünyadaki parayla sitede harcama yaparken, sanal para üretimi arka panelden yapılmaktadır. Ziyaretçinin tarayıcısında sanal bir para kazanma şeklinde gerçekleşen bu uygulama, ‘CoinHive’ adı verilen yeni JavaScript kümesi nedeniyle gittikçe yaygınlaşıyor. Yazılım zararlı değildir, çünkü yalnızca operatörü ziyaretçinin tarayıcısından istifade etmek üzere (yani, özel bilgileri çalmak için değil) tasarlanmıştır. Yazılım aramak için alternatif bir ödeme yöntemi olarak öne sürülüyor: sanal indirgemeyle ticaret yapan bilgisayarınız, ücretsiz indirme, reklamsız video oynatma, oyun içi nesneler gibi şeyler. Bağımsız bir güvenlik araştırmacısı Willem de Groot tarafından hazırlanan bir raporda, CoinHive’ın en az 2.496 çevrimiçi mağazada arka plan çalışıyor olduğunu belirtiyor.

[b]Tastarak.com[/b]

Ayrıca, bu çevrimiçi alışveriş sitelerinin% 80’i bilinçli olarak bunu yapmıyor çünkü araştırmacılar bu sitelerin ödeme işlemi sırasında bilgi çalınan kötü amaçlı yazılımlarla bulaştığını tespit ettiler. Groot, 2.496 e-ticaret sitesinin% 85’inin sadece 2 CoinHive hesabı ile bağlantılı olduğunu, geri kalan% 15’inin ise e-ticaret şirketleri ile ilişkili birden fazla hesaba bağlı olduğunu tespit etti. Araştırmacıya göre, e-ticaret sitelerinin çoğunda bilinen zayıf yazılımlara sahip e-ticaret yazılımı kullanılmakta ve saldırganlara, CoinHive’a ve kötü niyetli yazılımları bu siteleri indirmeleri için ödemelerine izin veriliyor.

Kaynak: [b]tastarak.com[/b]

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here