Toptan Sebze ve Meyve Hizmetleri – Burhan Tarım

0
3

Toptan Sebze Meyve, Bu gelişmelerle enerji grubunun yıllık enflasyonu yüzde 1.84 artarak yüzde 16.41 e yükseldi. Gıda ve alkolsüz içeceklerin yıllık enflasyonu Mart ayında 0.52 puan artarak yüzde 29.77 ye yükseldi. Bu gelişmede, taze meyve ve sebze fiyatlarının, işlenmemiş gıda enflasyonunda yüzde 41,71 artışa bağlı olarak belirleyici olduğu görülmüştür. Taze meyve ve sebze Grubu nun yıllık enflasyonu yüzde 70.69 a ulaştı. Diğer tedavi edilmemiş gıda grubunda kırmızı et miktarındaki artış gözlendi.

Toptan Sebze Meyve

Toptan Sebze, Mart ayında gıda fiyatları yüzde 0.25 arttı ve grubun yıllık enflasyonu yüzde 18.69 a düştü. Özetle, enflasyon şu anda taze meyve ve sebze grubunda yükselirken, taze meyve ve sebze dışı yiyecekler azaldı. Petrol ürünleri ve elektriğin Enerji Grubu fiyatlarındaki artışın belirlenmesi tek haneli enflasyon hedefimize beklenenden daha erken ulaşacağız, rapora göre, yerli üretici fiyatlarının yıllık enflasyonu Mart ayında yüzde 1,58 artarak, manzara, yüzde 29,64 yakından seyrediyor.

Toptan Sebze

Toptan Meyve, İmalat sanayi yıllık enflasyonu sınırlı bir düşüşle yüzde 28,23 e düştü. Petrol ve metal hariç imalat sanayi fiyatlarının mevsimsellikten arındırılmış ana eğilimi şu anda yükseldi. Ana sanayi gruplarına göre, fiyatlar alt gruplar arasında arttı. Enerji grubundaki artışta petrol ürünleri ve elektrik fiyatları belirleyiciydi. Ara mal grubundaki fiyat artışında demir-çelik tekstil ve kablolama ürünleri ve sermaye ürünleri metal yapı ürünleri motorlu araçlar, parça ve aksesuar ve makineler öne çıktı. Şu anda, dayanıklı olmayan tüketim mallarının fiyatları mobilya.

Toptan Meyve

Toptan Meyve, Grubu tarafından desteklenirken, dayanıklı olmayan tüketim mallarının fiyatları ilaç ve meyve-sebze ürünleri tarafından desteklenmiştir. Sonuç olarak, üretici fiyatlarının tüketici fiyatları üzerindeki maliyet baskıları bir önceki aya göre biraz artmıştır. Haller bu nedenle sebze sektöründe önemli bir konuma sahiptir. 200 ün üzerinde toptancı ile Türkiye de sebze sektöründe faaliyet gösteren şirket, Türkiye nin farklı bölgelerine dağıtır. İnsanların memnuniyetine büyük önem veren Burhan Ziraat, taze sebzeleri en kısa sürede tüketicilere ulaştırıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here