Toz Boya ve Emaye Makinaları, Tabanca Hizmetleri

0
100

Toz Boya Makinaları, Siklon Toz Boya kabini siklon Toz Boya kabini yüksek üretim kapasitesine sahip bitkilerde hızlı renk değişimi için tasarlanmıştır. En son kabin tasarımlarını projelerle birleştiren Makina siklon toz boya kabinleri sunmaktadır. Toz boya ve uygulama sistemleri diğer yöntemlere göre daha verimli olduğundan tüketicinin tercihi de toz kaplamaya yöneliktir.

Toz Boya Makinaları

Emaye Kabinler, Toz boya kullanımı ile amaçlanan kaliteli üretimi oluşturmak için daha yüksek verimlilik ve daha kaliteli toz boya kabinleri gereklidir. Bu amaçla tasarlanmış birçok otomatik ve manuel toz boya kabini üretilmektedir. Bağıl nem basit ve ucuz ekipmanlarla ölçülebilir. Basınçlı hava toz boya uygulama ekipmanı kalitesi sadece temiz kuru ve basınçlı hava verilmelidir.

Emaye Kabinler

Emaye Tesisleri, Basınçlı havanın kalitesi elektrostatik yüklemeyi ve toz boyasının malzeme yüzeyine aktarılmasını etkileyebilir. Kirli basınçlı hava da kaplama yüzeyinde görünür hatalara yol açar. Basınçlı hava yağ ve sudan arındırılmalı ve mümkün olduğunca kuru olmalıdır. Mekanik su yağ ayırıcılarına ek olarak basınçlı havadaki nemi gidermek için soğutucular kullanılır. Soğutucu kurutucuyu 3 º C veya daha düşük bir sıcaklıkta bırakan hava kuru ve uygulama için uygun olduğunu gösterir.

Emaye Tesisleri

Emaye Tabancaları, Elektrostatik toz boya kabinleri toz boyanın iş parçasına uygulandığı ve aynı zamanda geri kazanıldığı parçanın çeşitliliğine ve renk değişkenliğine bağlı olarak farklı tiplerde tasarlanmış kabinlerdir. Bunlar filtrelenmiş toz boya dolabında uygulanan boyayı kurtarmak için kartuş filtre elemanlarının kullanıldığı kabinlerdir. Geri kazanım kabin çıkışında emme fanı tarafından üretilen hava akışı ve ters püskürtme sistemi ile birlikte filtre elemanında tutulan boyayı dökerek yapılır.

Emaye Tabancaları

Filtreli Kabinler, Dolap 1.5 mm 304 paslanmaz çelikten yapılmıştır. Kabin ayakları 3 mm DKP elektrostatik boya tabakasından yapılmıştır. Kabin konveyör temizleme hattı alt huni ve depo grubu PLC sistemi tarafından kontrol edilir. Alt parçalar sökülebilir ve kabinler bir yerden diğerine taşınabilir ve taşınabilir. Hunide biriken toz emaye dolabın altında bulunan elek yardımı ile ortadan kaldırılır.

Filtreli Kabinler

Depoya düşen toz emaye transfer enjektörü yardımıyla kurtarma sistemine gönderilir. Sistem planlanan oranda karıştırıcıya yeni ve kullanılmış toz emaye gönderir. Karıştırıcı ile karıştırılır ve tekrar elimine edilir. Daha sonra toz emaye 150 lt toz emaye tankına düşer ve tabancalara ulaşır. Tankın içindeki sensör sayesinde emaye seviyesini dijital ortamda görebilir ve emaye azaldığında yüksek bir sinyal duyabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here