Toz Boya ve Emaye Sistemleri – Strong 3000

0
14

Toz Boya Sistemleri, Her uygulayıcı, bu formları ürünle tedarik ederek gereksinimlerini karşılamalıdır. Polyester reçineler diazitler ile dialkollerin (Glikoller) poliesterifikasyon reaksiyonu ile elde edilir. Glikol / asit oranı reaktif terminal grubunun türünü belirler. Glikol miktarı arttığında, hidroksil terminal grubu asit miktarı artar ve karboksil terminal grubu polyester reçineleri elde edilir.

Toz Boya Sistemleri

Emaye Makinaları olarak adlandırılan karboksil fonksiyonlu polyester reçineler karboksil fonksiyonlu polyester reçineler trigliserid (tgıc) siklik alifatik epoksi sertleştiriciler ve hidroksil fonksiyonlu polyester reçineler (poliüretan olarak da adlandırılır) poliizosiyanat sertleştiricilerle çapraz bağlar oluşturur.

Emaye Makinaları

Emaye Sistemleri, Polyester / tgıc toz boyalar; polyester bazlı boyalar halen kullanılmakta olan en önemli boyalar arasındadır. 1970’lerin başında ilk kez tgıc kürleme adı verilen polyester toz boyalar uzun süre başarıyla kullanıldı. Yüzey genellikle alüminyumdur, ancak galvanizli çelik de olabilir. Genellikle 60 ila 80 mikron film kalınlıkları uygulanır.

Emaye Sistemleri

Emaye Kaplama Polyester / TGIC boyaların kullanıldığı diğer yerler açık bahçe mobilyaları oto aksesuarları ve yedek parçalarıdır. Boyanacak parçanın nerede kullanılacağına bağlı olarak çok çeşitli toz boya seçimi yapılmalıdır. Termoset toz boyaları şu anda dünyada kullanılan toz boyaların %99,99 unu oluşturmaktadır.

Emaye Kaplama

Boiler Emaye, Termoplastik toz boyaların yapısından kaynaklanan sorunlar bu boyalarla başarıyla çözülmüştür. Çapraz bağlama reaksiyonu, termoset toz kaplamaların kürlenmesi sırasında ortaya çıkar ve düşük molekül ağırlıklı polimerlerden daha büyük ve karmaşık yapıdaki polimerlere neden olur. Sonuç olarak, formüllerinde daha düşük molekül ağırlıklı polimerler kullanıldığı için daha büyük miktarlarda pigment ve dolgu maddesi kullanılabilir.

Boiler Emaye

Soba Emaye, Termoset boyalarda pigment (reçine) oranı, termoplastik boyalarda olduğu gibi dispersiyon işleminin verimliliğini değil, boyanın akış özelliklerini etkiler. Kürlenmiş filmlerin çapraz bağlantılı yapısı termoset toz boyalarını çözücülere karşı dirençli hale getirir. Ayrıca kimyasal direnci arttırır. Son olarak, kür reaksiyonunun.

Soba Emaye

Bir sonucu olarak oluşan polimer zincirlerine veya kutup gruplarına kutup gruplarının yerleştirilme özgürlüğü nedeniyle yapışmaları iyidir. Termoset boyalar astar gerektirmez. Termoset boyaların kürleme reaksiyonları daha karmaşıktır. Boya uygulaması toz boya uygulaması ile gerçekleştirilir. Bu amaçla, iki tip tabanca mevcuttur, corona ve tribo.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here