Türkiye’nin En Büyük Online Alışveriş Sitesi

0
68

Türkiye’nin En Büyük Online Alışveriş Sitesi, Doğu Anadolu İhracatçıları Birliği (DAİB), Ekonomi Bakanlığı tarafından desteklenen E-ticaret siteleri toplu üyelik işlemlerine başladı. Doğu Anadolu İhracatçıları Birliği (DAİB), uluslararası pazarlarda Türk ihracat ürünlerinin bilinirliğini artırmayı, ihracatçılara yeni pazarlar açmayı, mevcut pazarlarda ihracatı artırmayı, e-ticareti etkin ve verimli bir şekilde kullanmayı, ürünlerini uluslararası pazarlarda satmayı hedefliyor ve endüstri lideri e-ticarette ve uluslararası piyasalarda faaliyet gösteren E-Ticaret sitelerine yapacakları üyelik aidatlarının yüzde 80’inin, e-ticarete katkıda bulunabilmeleri için Ekonomi Bakanlığı tarafından en fazla 3 yıl desteklenmesi. DAİB Başkanı Cemal Şengel, “İhracatçıların e-ticaret platformlarında daha etkili olabilmesi için ihracatçıların kolektif üyeliğini destekleyen yeni bir mekanizma var” diyor Cemal Şengel. daha fazla şirket bir ihracatçı ve mevcut ihracatçıların rekabet gücünü artırmak için.

Türkiye’nin En Büyük Online Alışveriş Sitesi

Doğu Anadolu İhracatçıları Birliği’nin firmalarımızın bu desteğini kullanabilmesi için; Ekonomi Bakanlığı tarafından belirlenen e-ticaret platformuna en az 250 şirketin üye olması gerektiği belirtildi. TİM’in destek mekanizmasından yararlanmak için “alibaba.com”, “kompass.com” ve “turkishexporter.net” internet sitelerini kurduğunu söyledi. DAİB olarak, bu ticaret sitelerinden biriyle ortaklığımızın üyesi olduğu şirketlerini% 20 destekle Ekonomi Bakanlığı’nın% 80’inin desteğiyle destekleyeceğiz. “EMG Yönetim Kurulu Başkanı Sengel, e-ticaretin ülkelerin dış ticaretine ekonomik açıdan büyük katkı sağladığını söyleyerek,” Elektronik ticareti firmalarımızın global pazarda söz sahibi olabilmesi için önemli bir araç olarak görüyoruz “dedi. Dünyanın hızla dolaştığı e-ticaret yarışında Türkiye geride kalmamalı Günümüzde pek çok ülke kendi ülkelerinde üretilen ürünleri uluslararası piyasalarda tanıtmak için teknolojiyi kullanmaktadır ve bu doğrultuda elektronik ticarette artan oranda önemli bir paya sahiptirler onların ihracatı.

Tastarak.com

Türkiye’de kurulu küçük bir şirket, çok bileşenli bir şirket olabilir. Dolayısıyla e-ticaret artık bir tercih değil, bir zorunluluktur. DAİB Başkanı Cemal Şengel “Teknolojik gelişmelerdeki ilerleme ve internetin yaygın kullanımı global ticarette büyük bir ivme kazandı” dedi ve “2016’da çevrimiçi alışveriş oranının en fazla arttığı iki ülke Hindistan ve Türkiye’dir. Bu alandaki potansiyelimiz oldukça yüksek … Çağımızın ihtiyaçlarına yetişebilmek için firmalarımızın e-ticaret portallarında daha fazla yer edinmek gerekir. E-ticaret, 7/24 satış fırsatı, düşük bütçeli ve yüksek karlılık, geniş kitlelere erişim, geniş ürün yelpazesi, müşteriler için kolay navigasyon ve e-ticaret.

Tastarak

İhracatçılarımızı yeni pazarlara açıyor ve mevcut ihracatçılarımızın ihracatında bir sıçrama yapıyor TC Ekonomi Bakanlığı Önde gelen e-ticaret siteleri ve firmalarımızın üyelik ücretlerinin% 80’i, İhracatçı Birliğinin kalan% 20’sini Birlik olarak finanse eden bu platformlardadır Ekonomi Bakanlığı’nın thr hareket etmesine karar verdikten sonra işbirliği kuruluşları ile birlikte, Türk İhracatçılar Meclisi (TİM), uluslararası kabul gören üç e-ticaret sitesi (Alibaba.com, Kompass.com, Turkishexporter.net) ile anlaşmalar imzaladı. Bu açıdan, e-ticaret sitesi aracılığıyla milyonlarca potansiyel müşteri ürününü tanıtmak için fırsatlar bulunmaktadır. ”

Kaynak: Tastarak

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here