White Hat SEO Nedir, Nasıl Yapılır?

White Hat SEO, Doğal ve özgün bir çalışma stratejisidir.

0
335

White Hat SEO Nedir?

White Hat SEO Nedir SEO ile geliştirilmiş çalışmaların tamamı iki türün kendisinden oluşmaktadır. Bu makalemizde ise sizlere White Hat SEO arama motoru algoritmaları ile güncel ve uyumlu olan kullanıcı dostu çalışmaları içermektedir. Bahsi geçen bu teknikler uzun süreli olmakla beraber web sitenize daha çok fayda sağlar. Ayrıca arama motorları tarafından da cezai ihtimallerini minimuma indirmektedir. Her zaman Özgün, Doğru ve Aktif güncel bilgiler sunuyor, basit bir ziyaretçi potansiyeline sahipseniz. Bu durumu karanlık bir platforma dönüştürmeniz normal karşılanmayacaktır.

Değerli web sitelerinize tavsiyem Black Hat SEO tekniklerinden elinizden geldiğince uzak durmak yönündedir. Kısacası tüm arama motorlarının SPAM ve negatif olarak algılayacağı çalışmaların tamamından uzak durulmalı. Özgün içerik, Yararlı ve Değerli bilgilerin sitenizde bulunması ziyaretçilere bağımlılık yapacaktır. Sitenize zarar verebilecek ve sahtekarlık kapsayan bütün işlemlerden uzak durulmalıdır. Bu anlatılan kriterlere uygun SEO çalışmaları ile uzun vadede kesin ve sarsılmaz bir başarı garantisi çok yüksek olacaktır. Özetlemek gerekirse White Hat SEO, arama motorlarının siteyi daha kolay ve hızlı ziyaret etmesi ayrıca hedef kelimeleri açısından çok önemlidir.

Proje veya işletmeniz için bir SEO Ajansı ile sözleşme imzalama öncesinde araştırma yapmanız çok daha faydalı olacaktır. Ajansın White Hat SEO tekniklerini ve arama motoru pazarlama işlemlerini gerçekleştirmesi hakkında geçmiş referanslarını detaylıca kontrol etmeniz gerekir. Aksi halde projeniz ciddi sorunlar ile karşı karşıya kalabilir ve geri dönüşü zor, eski pozisyonuna dönme ihtimalide gittikçe zorlaşabilir. Normal olarak bilinen çalışma Negatif SEO çalışmalarına göre beklentiler karşısında geç sonuçlar verse de, Uzun Süreli, Keskin ve daha sağlıklıdır. Eğer ki kalıcı bir proje üzerine gelişmek ve yeni ziyaretçiler elde etmek istiyorsanız. Şayet aksine bir optimizasyon çalışmalarının kendisine neden ihtiyaç duyasınız ki.

White Hat SEO yaygın olarak bilinen ve arama motorları tarafından tercih edilen çalışmanın kendisidir. Ayrıca daha güvenli ve uzun vadede çok fazla etkili bir çalışma stratejisidir. Her şeyden önce Google mühendislerinin kendi alanlarında ve hizmetlerinde en zeki ve pratik insanlar olduğunu unutmayın. Google diğer arama motorlarının algoritmaları her geçen gün daha profesyonel ve çok daha kusursuzlaşıyor. Bu neden le Negatif olan kötü niyetli SEO çalışmaları ve stratejileri üzerine çok daha etkili ceza prensipleri edinmektedir. Aşikar olarak ziyaretçilerinize ve arama motorlarına karşı dürüst olduğunuz taktirde bunun faydasını geçte olsa göreceksinizdir.

White Hat SEO Nasıl Yapılır?

Basit bir anlatım dili ile sizlere çok daha kolay ve özgün sayılan White Hat SEO tekniği örneğinden bahsetmeye çalışacağım. Belirtilen çalışmaları gerçekleştirmek için profesyonel ve yılların eskittiği bir SEO Uzmanı veya Danışmanı olmanıza pekte gerek yok. Bu teknik ve uygulamaları doğru zamanlama ve çalışmalarını gerçekleştirirseniz keskin ve kalıcı sonuçlar elde edebilirsiniz.

Özgün ve Doğal İçerik

Sektörünüze veya web sitenizin konusuna hakim, doğru ve uygun içerik yazmaya çalışın. Doğal ve özgün olması şartı ile ziyaretçilerinize en doğru bilgileri ulaştırmaya çalışın. Kesinlikle arama motorları için web sitesi kullanmayın. Kopya içerik kullanmaktan hızlıca vazgeçin ve Papağan gibi aynı konular üzerinde sürekli içerikler oluşturmaktan uzak durun.

Şayet içeriğin konusu ve anlatmak istedikleriniz sektör veya web siteniz ile kesinlikle alakalı olmalı. Bu kriterlere uyum sağlandığı sürece istediğiniz gibi gerekli güncellemeler de buluna bilirsiniz. Örneğin; Web sitenizin konusu ve içeriği Araba üzerine olduğunu düşünürsek, Eski Arabalar, Yeni Arabalar, Siyah Arabalar gibi Alt Sayfaları, Kategorileri ve Yazıların olması web sitenizin arama motorları üzerine otorite ola bilmesini kolay kılacaktır. Ayrıca web sitenizdeki içeriğin SEO Kriterlerine göre optimize edilerek hedeflenen anahtar kelimelerde istenilen ve beklenilen süre içersin de etkiyi hızla görebilirsiniz.

Referans Link (Backlink)

Güncel ve faydalı içerikler doğal olarak sayısız Backlink getirecektir. Bu durumun gerçekleş-mesi için her zaman altını çizdiğim ve önem verdiğim olay insanlara karşı dürüst ve yararlı bilgileri aktarmanız dan geçmektedir. Böylece yeni sayfalar ve bloglar yazmaya devam edecek şekilde ara vermeden güncel kalmalısınız. Tabi ki web sitenize yönelen geri dönüşü gerçekleşecek Backlinklerin artmasını talep ediyorsanız. White Hat SEO link oluşturma tekniklerini aktif olarak kullandığınızdan emin olun.

Ayrıca SPAM, gerçekleştiren çalışmalar dan veya bu durumu size yönelten çevrelerden, olumsuz linklerin geri dönüşü olmadığın dan emin olmalısınız. Makale, Basın Bülteni ve Tanıtım Yazısı gibi reklam potansiyelinde bulunan genel olarak pek fazla sorunlar ile karşılaşılmıyor. Şayet çöp site üzerinde ücret karşılığı para talep eden sitelere dikkat edilmeli ve uzak durulmalıdır. Aksine geri dönüşü zor olan çıkmaz bir cezai işlemlerin içinde kendinizi bulabilirsiniz.

Bahsedilen tüm bu işlemlerin, Google başta olmak üzere tüm Arama Motorları tarafından benimsenen en doğal çalışma tekniklerinin kendisidir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here